Svátek má: Svatopluk

Regiony

Velikost textu:

Z nedostatečně zabezpečeného pozemku v Plzni utekli koně

Z nedostatečně zabezpečeného pozemku v Plzni utekli koně

Neobvyklou situaci museli v úterý ráno řešit strážníci z odchytové skupiny v Kostincově ulici. Ze špatně zajištěného pozemku utekli dva koně a zaběhli se na sousední zahradu 71leté seniorky.

Koně
17. října 2019 - 07:00

Na její zahradu se zvířata dostala po rozražení vrátek, které měla zajištěná. Žádnou majetkovou škodu jí nezpůsobila. Koně strážníci nahnali zpátky na pozemek, odkud předtím utekli a nedostatečně zabezpečenou ohradu výběhu koní provizorně proti útěku zajistili.  Celá záležitost bude podstoupena správnímu orgánu pro podezření z porušení zákona na ochranu zvířat proti týrání, kdy nebyla chovaná zvířata řádně zabezpečena proti úniku.

Úspěšnost plzeňských strážníků při pátrání po osobách v hledáčku Policie ČR v tomto týdnu pokračuje.

Zatímco se strážníkům  podařilo v pondělí zajistit 37letého Plzeňana v celostátním pátrání, v úterý předali kolegům ze státní policie další dvě osoby. Nejdříve 26letého muže. Před polednem ho hlídka městské policie ze stanice Územně strážní služby kontrolovala při obchůzce v ulici U Ježíška. Policisté měli na jeho předání právní zájem.

Zájmovou osobou pro muže zákona byl téhož dne také 21letý Plzeňan. Ten skončil v rukou policistů krátce po krádeži v plzeňském obchodě, odkud si chtěl odnést bez placení zboží za 95 Kč. Zaměstnanec prodejny muže i s odcizeným zbožím zadržel po projití pokladnou a k řešení události přivolal strážníky. Ti zjistili, že o něj mají právní zájem policisté, proto je přivolali, aby si mladého lapku převzali k dalším úkonům.

Díky strážníkům ze stanice Územně strážní služby ubylo ze seznamu osob hledaných ještě další jméno. Při ranní kontrole osob bez domova objevili v ulici Na Lopatárně 24letého muže vedeného v celostátním pátrání. 

Útulek v Plzni přijal další čtyřnohé obyvatele

Zatoulaný pes
Na zahradu veterinární ordinace v Plzni v Černicích se zatoulal v úterý v poledne 4letý kříženec staforda. Strážníci z odchytové skupiny, kteří si pro něj přijeli, u něj nenašli identifikační čip, tudíž nebylo možné zjistit ani majitele zvířete.  Proto ho naložili do služebního vozu a převezli do útulku, kde se o něj postarali.


Plzeňskénovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí Městské policie Plzeň.

(jv,pzenskenovinky.cz,foto:arch.mpplzen)