Svátek má: Ladislav

Regiony

Velikost textu:

XIII. ročník Plzeňských ohýnků se koná již tento víkend!

XIII. ročník Plzeňských ohýnků se koná již tento víkend!

Projekt Plzeňské ohýnky je tradiční přehlídkou profesionálních ohňostrojů, která se každoročně koná v multifunkčním areálu plzeňského ŠKODALANDU na Borské přehradě.

Ilustrační foto
20. září 2018 - 07:00

V pořadí již XIII. ročník Plzeňských ohýnků přinese i v roce 2018 přehlídku ohňostrojných profesionálů z České republiky, Slovenska, Polska a Německa. Tuto tradiční událost podporuje bohatý doprovodný program v podobě hudebních koncertů, šermířských vystoupení, autogramiád, představení vozidel firmy. Akci rovněž podpořil Městský obvod Plzeň 3.

V letošním roce se mezi tyto interprety zařadí hudební koncert skupiny AC/DC revival z Německa doplněný o autogramiádu, dále rocková kapela Sifon a populární revivalová skupina VÍLA AnÁLKA. Vystoupení inspirované Kelty, Vikingy, dobou gotiky včetně ohnivé show předvede skupina historického šermu PANTALEON Tlučná.


K 100. výročí vzniku Československa se můžete blíže seznámit s Klubem 4. obrněné divize Plzeň a plzeňskými Pětatřicátníky, kteří návštěvníkům připomenou období první republiky. Letošní novinkou je prezentace ZOO Plzeň Mgr. Martinem Vobrubou, s představením živého hada. Areál ŠKODALANDU nabízí všem věkovým skupinám různá sportoviště na beachvolejbal, nohejbal, stolní tenis, minigolf, inline dráhu, skatepark, půjčovnu lodiček a mnohé další. Zajištěno je i bohaté občerstvení.

Akce bude zakončena vyhodnocením nejlepších ohňostrojných přehlídek a udělením slavnostních cen, a to rovnou ve třech sekcích: cena odborné poroty o pohár hejtmana PK, cena diváků o pohár starosty MO Plzeň 3 a cena udělovaná pořadatelem za nejlépe synchronizovanou hudbu.


Akci každoročně podporuje Plzeňský kraj (finanční i nefinanční podpora), Městský obvod Plzeň 3, Město Plzeň (finanční podpora, poskytnutí sportovního areálu, propagace projektu) a další subjekty z řad soukromých a neziskových subjektů.

Pozor na dopravní opatření týkající se Plzeňských ohýnků. Dne 22. září bude od 16:00 do 23:00 hodin úplně uzavřena Klatovská třída od křižovatky pod Tyršovým sadem směr od Litic na konečnou stanici tramvaje č. 4 na Borech (u knihovny). Průjezd bude povolen jen MHD, ČSAD, HZS, ZZSPK a vozidlům s povolením k vjezdu.

Plzenskenovinky.cz informoval Miroslav Knotek, mluvčí radnice třetího plzeňského obvodu.

(jv, Plzenskenovinky.cz, foto: plzeň 3)