Svátek má: Filip

Regiony

Velikost textu:

Více než tisícovka lidí v kraji jezdí v květnu Do práce na kole

Více než tisícovka lidí v kraji jezdí v květnu Do práce na kole

Přesně 1064 lidí z Plzeňského kraje v květnu běhá, chodí nebo jezdí do práce na kole či koloběžce v rámci soutěžní kampaně DO PRÁCE NA KOLE.

Ilustrační foto
16. května 2019 - 07:00

Kampaň vyzývá, aby se lidé dopravovali po celý měsíc do práce nebo školy co nejčastěji na vlastní pohon. Soutěží se v kategoriích pravidelnost týmu, výkonnost jednotlivce a cyklozaměstnavatel roku a účastníci už za prvních 14 dní najezdili 58 tisíc kilometrů. Pro soutěžící pořadatelé chystají i oblíbenou Cyklosnídani, CykloKoupání i závěrečnou CykloPárty. Kampaň v Plzeňském kraji koordinuje spolek Plzeň na kole.

„Máme radost, že se letos přihlásila více než tisícovka účastníků v desítkách týmů. Kolo jako dopravní prostředek ve městě je stále oblíbenější. Zapojily se velké plzeňské firmy jako Safran Cabin CZ, Panasonic, Škoda Transportation, Plzeňský Prazdroj nebo Eurosoftware, kde soutěží i několik desítek zaměstnanců. Stydět se ale nemusí ani menší firmy a instituce jako Povodí Vltavy či Západočeská univerzita,“ chválí účast Jiří George Konečný z Plzně na kole, který kampaň v Plzni koordinuje.

„Pod Plzní jezdí ale také lidé z Klatov, Domažlic, Kašperských Hor a dokonce i z Chebu, Karlových Varů a Františkových Lázní. Je to z důvodu, že v těchto městech není lokální koordinátor a Plzeň je pro ně nejbližší místo, kde se mohli zaregistrovat,“ doplňuje Konečný.

Kampaň doprovází i několik dalších akcí – účastníci mohli 27. dubna navštívit veřejnou cyklodílnu, 15. května od 18 h je čeká společné otužování na Boleváku na pláži Ostende, 22. května od 6 do 8 h mohou začít den oblíbenou Cyklosnídaní u Papírenské lávky. Vyhlášení výsledků kampaně a rozdání cen proběhne 6. června od 18 h v DEPO2015 při závěrečné CykloPárty. Soutěžící se mohou také účastnit tzv. akcí na triko, letos mají v triku kampaně volný vstup 18. května od 15 h na Městskou plovárnu a akci Třetí život plovárny a těšit se můžou i na Zmrzlinu na triko v posledním květnovém týdnu.„Chceme, aby více lidí v Plzni i dalších místech kraje jezdilo nejen do práce na kole. Je to způsob, jak se dá našim městům ulevit od automobilové dopravy. Zároveň ne každý může nebo chce jezdit na kole a tak je tu možnost zvolit i chůzi nebo běh – zkrátka vlastní pohon. Lidé si zlepší kondici a zažijí s kolegy něco nového. Mnozí nám potvrzují, že takto přijdou do práce daleko lépe naladěni a že se jim pak i lépe začíná pracovní den,“ doplňuje výhody jízdy na kole Jiří George Konečný.

Soutěžní výzvu organizuje spolek Auto*Mat a v Plzeňském kraji ji koordinuje Plzeň na kole s podporou Plzeňského Prazdroje a grantového projektu Prazdroj lidem a dalších partnerů.

Plzenskenovinky.cz informovala Eva Haunerová, propagace DO PRÁCE NA KOLE.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:arch)