Svátek má: Lýdie

Regiony

Velikost textu:

Víc než šest desítek strážníků ohlídá fanoušky fotbalu

Víc než šest desítek strážníků ohlídá fanoušky fotbalu

Strážníci Městské policie Plzeň se chystají na úterní večerní zápas předkola Ligy mistrů, v němž se utkají domácí fotbalisté s týmem Olympiakos Pireus. Připraveno je bezpečnostní opatření.

Ilustrační foto
20. července 2019 - 07:00

Hlavním úkolem je zejména zajištění bezpečnosti osob, majetku a veřejného pořádku. Při bezpečnostním opatření budou strážníci spolupracovat s policisty a uvnitř stadionu s členy pořadatelské služby. Dohled nad fanoušky bude vykonávat přes šest desítek strážníků, včetně Pořádkové jednotky Městské policie Plzeň a dvou psovodů.

"Žádáme všechny ty, kteří dorazí na utkání vozidlem, aby bez výhrad respektovali dopravní značení a pokyny strážníků a policistů zejména při parkování. Upozorňujeme zároveň na možné dopravní komplikace v okolí stadionu v době kolem 17.00 hod. a po skončení fotbalového utkání," říká Jana Pužmanová, tisková mluvčí Městské policie Plzeň.


Muž si přišel ke strážníkům pro pomoc. Muž, z něhož byl cítit alkohol, nevěděl jak se dostat zpátky domů.

V noci ze středy na čtvrtek přišel na služebnu strážníků v Plzni na Lochotíně postarší muž, který je žádal o pomoc.  Dal si pár piv, přičemž cestou domů upadl a poranil se.  Záchranáři ho odvezli do nemocnice, kde ho po nezbytném ošetření propustili. Zoufalý muž u sebe neměl vůbec nic a při svém připitém stavu ani nevěděl, jak se dostat domů. Hlídka mu přivolala vozidlo taxi, jehož řidič ho snad domů zavezl.

Plzeňskénovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí Městské policie Plzeň.

(jv,pzenskenovinky.cz,foto:mpplzen)