Svátek má: Lenka

Regiony

Velikost textu:

Vesnicí Plzeňského kraje roku 2019 je Pačejov

Vesnicí Plzeňského kraje roku 2019 je Pačejov

Vítězem krajského kola jubilejního 25.ročníku soutěže Vesnice roku 2019 pro Plzeňský kraj se stala obec Pačejov na Klatovsku.

Pačejov přebral žezlo
19. srpna 2019 - 07:00

Ve vítězné obci se uskutečnilo slavnostní vyhlášení, odkud si Cenu hejtmana Plzeňského kraje odnesla obec Příchovice, Cenu Rady Plzeňského kraje získaly Křenovy, a kde byly uděleny další ceny spojené s finančním ohodnocením. Po slavnostním předávání byl připraven program pro všechny hosty za doprovodu hudby a tance pačejovských spolků.

Slavnostního předávání ocenění vítězným obcím v Pačejově se zúčastnili zástupci vyhlašovatelských subjektů. Za Plzeňský kraj ceny předávali hejtman Josef Bernard, jeho náměstkové Marcela Krejsová, Ivo Grüner, Pavel Čížek a radní Radka Trylčová.

„Pačejov je velmi živá obec, daří se jí velmi dobře čerpat dotace a rozvíjet se. To, co na Pačejově obdivuji nejvíc, je to, jaký má společenský a komunitní život. Jsou zde aktivní hasičské spolky, místní skupina Junáků, včelaři a nezapomenutelné soubory Švitorka a Šikbaby. Gratuluji všem z Pačejova, jste příkladem pro další obce našeho kraje,“ uvedl hejtman Josef Bernard při předávání Zlaté stuhy pro obec Pačejov.Devítičlenná komise vybírala z obcí, které se přihlásily do 30. dubna 2019. Všech 16 přihlášených obcí bylo v krajském kole hodnoceno od 28. května do 18. června. Hodnotitelská komise každou obec navštívila a ta měla možnost se během dvou hodin prezentovat.

Vyhlašovatelé soutěže pro obce do 7500 obyvatel, které jsou venkovského charakteru, jsou Spolek pro obnovu venkova ČR, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Svaz měst a obcí ČR, Ministerstvo zemědělství. Krajská kola zajišťuje vždy daný kraj.

Plzenskenovinky.cz informovala Bc. Eva Mertlová za Krajský úřad Plzeňského kraje.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:kú)