Svátek má: Laura

Regiony

Velikost textu:

Vedení obvodu Plzeň 3 přivítalo politické vězně

Vedení obvodu Plzeň 3 přivítalo politické vězně

Stejně jako v minulých letech, i letos 25. listopadu navštívili Úřad městského obvodu Plzeň 3 bývalí političtí vězni, kteří strávili část svého života v komunistických věznicích a pracovních táborech.

Společné foto
29. listopadu 2019 - 07:00

Setkání s vedením plzeňského centrálního obvodu pro ně zajistil ve spolupráci s Konfederací politických vězňů Odbor sociálních služeb a matrik ÚMO Plzeň 3.


Starosta MO Plzeň 3 David Procházka a místostarostové Petr Baloun, Ondřej Ženíšek a Stanislav Šec přivítali tři bývalé politické vězně, členy Konfederace politických vězňů, kteří mají trvalé bydliště na území Městského obvodu Plzeň 3. Pozvání k přátelskému setkání přijali Marie Kastnerová, Ladislav Nutil a Václav Tichý.


Hosté společně zavzpomínali na mládí strávené v období první republiky, na válečné roky a zejména 50. léta minulého století, která pro ně znamenala mnoho bolestného – zatýkání StB, věznění, vyslýchání, nucené práce a snad to nejbolestnější - dlouhé odloučení od rodin, které byly často postiženy nuceným vystěhováním z bydliště a ztrátou majetku.Přesto, že se k nim osud zachoval velmi tvrdě a jejich život po několikaletém komunistickém žaláři nebyl jednoduchý a mnohdy byl poznamenán dalšími osudovými ranami, je jejich elán spolu s dobrou náladou obdivuhodný.

Všichni hosté pak ještě jako poděkování obdrželi od vedení obvodu květinu a dárkový koš.

Plzenskenovinky.cz informoval Miroslav Knotek, mluvčí radnice třetího plzeňského obvodu.

(jv, Plzenskenovinky.cz, foto:plzen3)