čtvrtek 24.04.2014 05:33  |   Svátek má: Jiří

Regiony

Velikost textu:

Vaří se plzeňské ještě z žateckého chmele?

Vaří se plzeňské ještě z žateckého chmele?

<<EXKLUZIVNĚ>> Vaří se ještě plzeňské pivo z žateckého chmele? Pokud ano, proč se tím plzeňský pivovar na etiketě svých piv nepochlubí?

Je lepší granulovaný či hlávkový?
14.únor 2012 - 09:40
Takové a další otázky mne napadly, když jsem si v souvislosti s děním okolo pivovaru Budvar zakoupil jedno lahvové pivo z jeho produkce. Na jeho etiketě bylo v kolonce "složení" uvedeno mimo jiné i  "žatecký hlávkový chmel". Na lahvi prý nejproslulejšího českého piva pilsner urquell nic takového není, je tam jen neurčitě uvedeno "chmelové produkty".  Logicky se nabízí otázka, zda se v Plzni nevaří známý ležák  z jiného než žateckého, a tedy i levnějšího, chmele. Redakce plzeňských novinek proto mluvčímu plzeňského pivovaru Jiřímu Marečkovi položila  následující otázky:

Na etiketách piv z produkce plzeňského pivovaru, včetně piva pilsner urquell, je v kolonce "složení" napsáno pouze "chmelové produkty". Znamená to, že při výrobě tohoto piva nepoužíváte tradiční žatecký hlávkový chmel?
Naši sládci v Plzni vaří ležák Pilsner Urquell stále podle stejné receptury, a jak ukazují analytické záznamy více než 110 let staré, charakteristiky tohoto piva se nemění. Žatecký chmel při jeho vaření samozřejmě používáme, díky pokroku v lidském vědění ovšem v granulované formě, což kvůli níže popsaným výhodám činí drtivá většina českých pivovarů.

Granulovaný chmel totiž není nic jiného než mechanicky rozdrcené a stlačené přírodní chmelové šištice čili hlávky. Na rozdíl od nezpracovaného hlávkového chmele ovšem nepodléhá oxidaci a nemusí být chemicky ošetřen proti plísním. Granulovaný chmel je zpracován ihned po sklizni bez přístupu vzduchu, a uchovává tak v sobě intenzitu a kvalitu hořkých látek i vonných silic. To je hlavní výhoda oproti hlávkovému chmelu, který na vzduchu velmi rychle oxiduje a v průběhu skladování mění své vlastnosti, což ovlivňuje charakter a intenzitu hořkosti v pivu.

Pokud žatecký chmel používáte, proč tuto skutečnost neuvádíte na etiketách? Budvar na svých lahvích uvádí, že při výrobě je použit žatecký hlávkový chmel ...
Viz výše – používáme žatecký chmel, ovšem v podobě granulí kvůli lepšímu zachování potřebných vlastností chmele. S ohledem na mechanické zpracování patří granulovaný chmel do kategorie „chmelových produktů“, proto jej v souladu s legislativou a vyhláškami takto označujeme na etiketě.

Používal se žatecký hlávkový chmel při výrobě piva Pilsner Urquell v minulosti - pokud ano, v jakém období?
V minulosti se ve všech pivovarech, které vařily pivo plzeňského typu, používal hlávkový chmel (bez ohledu na oblast původu chmele). Postupně ale prakticky všechny včetně Plzeňského Prazdroje přešly na granulovaný chmel, s ohledem na všechny jeho výhody popsané výše. Z hlediska složení se jedná o totéž (pouze v jiné formě) a proto obojí zcela vyhovuje tradiční receptuře.

Mezi pivaři se traduje, že přinejmenším část produkce lahvových piv Gambrinus ("desítka") a PU, které se prodávají v ČR, pochází z produkce polských pivovarů. Je to pravda?
Pravda to není a nesouhlasím ani se slovem „traduje“ – jde o časově omezené šuškandy a nepravdivé fámy poslední doby. Gambrinus se v Polsku nikdy nevařil a Pilsner Urquell, který se tam po omezenou dobu vařil v licenci pod přísným dohledem plzeňských sládků a z dovezených českých surovin, se prodával pouze na polském trhu. V současnosti žádné naše pivo v Polsku nevaříme a ani z Polska žádné pivo nedovážíme.

(vma, foto: Plzeňský Prazdroj)


Kurzy

1 $ USD 19.87  Kč
1 € EUR 27.45  Kč
1 £ GBP 33.34  Kč
1 CHF CHF 22.49  Kč
100 руб RUB 55.63  Kč

Akcie

NWR
12.8
AAA Auto
24
CETV CME
54.3
ČEZ
592.8
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK
684.9
FORTUNA
135.9
KITD
5.2
KOMERČNÍ BANKA
4623
NWR
272
ORCO GROUP
18.1
PEGAS NONWOVENS
600
PHILIP MORRIS ČR
10499
TELEFÓNICA O2
298.2
UNIPETROL
134.9
VIG
1020