Svátek má: Vladimír

Regiony

Velikost textu:

Vánoční trhy v Plzni byly slavnostně zahájeny

Vánoční trhy v Plzni byly slavnostně zahájeny

Je to téměř neuvěřitelné, ale rok utekl jako voda a opět nastal čas předvánoční. A jak se již stalo tradicí, měsíc před svátky se v historickém centru města Plzně objevily vánoční řemeslné trhy.

Vánoční trhy zahájeny
26. listopadu 2018 - 07:00

V téměř stovce stánků najdou lidé nepřeberné množství řemeslných výrobků i tipů na vánoční dárky. Největší fronty jsou většinou u prodejců sladkých trdelníků, voňavého svařáku, včeloviny či ručně vyráběných brambůrků. Na trzích ale najdete i svíčky, vánoční ozdoby a další předvánoční lákadla.

Vánoční trhy slavnostně zahájil v sobotu 24. listopadu starosta plzeňského centrálního obvodu David Procházka. Pozdravil přítomné Plzeňany na zaplněném náměstí Republiky, popřál jim krásný adventní čas a samozřejmě klidné a spokojené Vánoce. Nezapomněl je také pozvat na Novoroční ohňostroj, který pořádá Městský obvod Plzeň 3 na Nový rok v půl šesté večer. Plzeňské biskupství zastoupil na slavnostním zahájení Mons. Emil Soukup, který rovněž popřál Plzeňanům pokojné a radostné Vánoce a také požehnal krásnému a stále se rozrůstajícímu betlému s postavami v životní velikosti. Poté si lidé na zaplněném náměstí Republiky sami odpočítali odpálení nádherného třaskavého ohňostroje.

Plzeňským vánočním stromem letos bude douglaska

Plzenskenovinky.cz informoval Miroslav Knotek, mluvčí radnice třetího plzeňského obvodu.

(jv, Plzenskenovinky.cz, foto: ÚMO Plzeň 3)