Svátek má: Lýdie

Regiony

Velikost textu:

V Polsku byl na ženu vydán evropský zatykač. Skrývala se v Plzni

V Polsku byl na ženu vydán evropský zatykač. Skrývala se v Plzni

Lochotínští strážníci kontrolovali osoby bez domova v ulici Pod Vinicemi, kde narazili na jim neznámou, polsky hovořící ženu, vedle níž byly poházené PET láhve.

Ilustrační foto
15. července 2019 - 07:00

Vzhledem k tomu, že se cizinka dopustila znečištění veřejného prostranství, požádala ji hlídka městské policie o prokázání totožnosti. Třiatřicetiletá žena předložila polský občanský průkaz a pustila se do úklidu nepořádku kolem sebe. Strážníci však zjistili, že doklad je neplatný a ženu eskortovali na cizineckou policii ke zjištění totožnosti. Během ověřování totožnosti bylo zjištěno, že se jedná o osobu, která je v požadavcích polské policie a je na ni vydán evropský zatýkací rozkaz. Vzhledem ke zjištěným skutečnostem si PČR ženu ponechala k dalším úkonům.

Žena za volantem nevěděla, kdy se narodila, ani kde bydlí. Další řidič pro změnu zase nadýchal

Po osmé hodině večer řidička právě projížděla Malostranskou ulicí, když vzbudila pozornost strážníků, neboť porušila tamní zákaz vjezdu. Hlídka městské policie ženu zastavila a požádala ji o předložení dokladů. Ta sdělila, že je zapomněla u kamarádky. Při komunikaci se strážníky působila velmi nervózně a ani adresou trvalého bydliště si nebyla jistá. Vzhledem k tomu, že údajně devětačtyřicetiletá řidička nedokázala hodnověrně prokázat svoji totožnost, byla na místo přivolána PČR. Policista na místě zjistil, že se jedná o čtyřicetiletou ženu z Plzeňska, která nevlastní řidičský průkaz, má vyslovený zákaz řízení a proto si celou záležitost převzal k dalšímu šetření.V pátek před druhou hodinou v noci nerespektoval další řidič dopravní značku zákaz vjezdu a tím na sebe upozornil strážníky, kteří právě vykonávali hlídkovou službu a náměstí Republiky. Za volantem seděl osmatřicetiletý muž, který se divil, proč jej hlídka městské policie zastavila. „Copa sem provedl, jedu pomalu.“ ptal se řidič. Jenže z jeho dechu byl cítit zápach po alkoholu a měl zpomalené reflexy. Po provedené dechové zkoušce muž nadýchal 1,26‰ alkoholu v dechu. Na místo byla přivolána PČR, která si celou záležitost převzala k dalšímu šetření.

Plzeňskénovinky.cz informovala Veronika Kuchynková, metodik prevence kriminality MP Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:arch.mpplzen)