Svátek má: Jeroným

Regiony

Velikost textu:

V Plzni vyroste třídenní kulturní pop-up

V Plzni vyroste třídenní kulturní pop-up

Lokální návrháři, djs, street food. Designové kousky od lokálních návrhářů, djs po celý den, kvalitní street food i bar pod otevřeným nebem.

Inspiral Garden
12. srpna 2020 - 07:00

U Branky vyroste od 12. do 14. srpna kulturní pop-up Inspiral Garden, a oživí tak na tři dny centrum Plzně. Inspiral Garden, populární scéna festivalu Živá ulice, se pak uskuteční v Šafaříkových sadech (před hotelem Continental) v druhé polovině září.

Ulice Bedřicha Smetany se 12. a 13. srpna promění v místo plné českého designu. Na 60 prodejců v rámci MINT Market Plzeň představí autorskou módu, šperky, boty, batohy, kabelky, doplňky do bytu a další designové kousky. U Branky současně vyroste kulturní pop-up Inspiral Garden, který potrvá až do pátku 14. srpna.

„Scéna Inspiral Garden patřila během existence festivalu Živá ulice mezi jedny z nejoblíbenějších, chceme ji zachovat i letos. V srpnu nás čeká warm-up, tedy taková předzvěst. Zahřátí se na vícedenní zářijový Inspiral Garden, který bude na tradičním místě pod hotelem Continental,“ zve Matěj Halaš, dramaturg a hlavní koordinátor akce.

Třídenní akce nabídne desítku dýdžejů z Plzně, Prahy, ale třeba i Francie. Tradičně nebude chybět ani večerní silent, tedy hudba reprodukovaná do sluchátek zapůjčených návštěvníkům, aby nebyl rušen noční klid. Přes den si mohou návštěvníci odpočinout pod korunami stromů přilehlých sadů a ochutnat burgery, které nabízí prodejci i ve veganské variantě. Součástí doprovodného programu bude i kreativní dílna pro děti.Pořadatelem kulturního pop-upu Inspiral Garden je Art Prom, který organizoval v letech 2012-2019 festival Živá ulice.

„Živá ulice po osmi letech skončila. Chceme ale navázat na její tradici a zachovat některé části programu, které se, věříme, nesmazatelně zapsaly do plzeňské kulturní mapy. MINT market, ale i scéna Inspiral Garden patří mezi ně,“ doplňuje Matěj Halaš. „V srpnu se alespoň na pár dní vrátíme do míst, kde jsme trávili minulá léta. V září pak chystáme delší, čtrnáctidenní program. Současná situaci není pro žádné pořadatele akcí jednoduchá, věříme ale, že se nám opět podaří vytvořit inspirativní program a zachovat uvolněnou a přátelskou atmosféru,“ uzavírá Halaš.

Plzenskenovinky.cz informovala MgA. Dominika Antonie Pfister, za Art Prom.
 
(jv,plzenskenovinky.cz foto:artprom)