Svátek má: Drahoslav

Regiony

Velikost textu:

V Plzni probíhala kontrola dodržování povinností průvodců psů

V Plzni probíhala kontrola dodržování povinností průvodců psů

Cílem kontroly se stala oblast v okolí Borského parku, náměstí Míru a ulice Alešova, Raisova, Žižkova, Dvořákova, Heyrovského, Skupova.

Kontrola čipu
13. dubna 2018 - 07:00

V doprovodu strážníků z obvodní služebny Městské policie Plzeň Bory se ve středu večer vydali přední zástupci městského obvodu Plzeň 3 na kontrolu dodržování povinností průvodců psů vyplývající jim z městské vyhlášky, která v západočeské metropoli platí už několik let.

Strážníci se jako při předchozích kontrolách zaměřili na to, jestli osoby vedoucí psy mají své čtyřnohé miláčky poctivě očipované, zaevidované a mají za ně zaplacený místní povinný poplatek. Velká pozornost byla věnována také tomu, jak důsledně po nich majitelé uklízí exkrementy a zda je nenechávají volně pobíhat v místech, kde to zakazuje městská vyhláška.

V průběhu večera bylo zkontrolováno 25 občanů, kteří venčili psy. Žádné závažné porušení povinností vyplývajících z městské vyhlášky č.19/2006 o některých povinnostech chovatelů psů nebylo zjištěno.

Starosta městského obvodu Plzeň 3 Radislav  Neubauer a místostarosta centrálního obvodu Mgr. David Procházka  všem kontrolovaným pejskařům, kteří dodrželi všechny své povinnosti, předali malý užitečný dárek – zásobník na sáčky na psí exkrementy.

Plzenskenovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí MP Plzeň.


(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mp)