Svátek má: Teodor

Regiony

Velikost textu:

V Plzni proběhla kontrolní akce zaměřená na pejskaře

V Plzni proběhla kontrolní akce zaměřená na pejskaře

V Plzni již několik let platí vyhláška, která reguluje některé povinnosti chovatelů zvířat.

Kontrola
30. listopadu 2017 - 07:00

Někteří pejskaři na své povinnosti často pozapomínají, a proto se uskutečnila další z kontrolních akcí, která na jejich dodržování byla zaměřena. Se strážníky se vydali do terénu přední zástupci úřadů městských obvodů, kde se kontroly uskutečnily.

Pod přísnějším dohledem byli tentokrát průvodci psů na Slovanech, Skvrňanech a v centru města.  Do ulic zkontrolovat, jak dodržují své povinnosti, vyrazili se strážníky místostarosta městského obvodu Plzeň 2 Roman Andrlík, starosta městského obvodu Plzeň 3 Radislav Neubauer, místostarosta centrálního obvodu David Procházka a zastupitel MO Plzeň 3 Jiří Weger.

Mimo toho, zda majitelé po psech uklízí exkrementy, byla věnována pozornost také na dodržení povinnosti očipování zvířete nebo vybavení známkou. U každého kontrolovaného bylo ověřeno, zdali psa jeho majitel má řádně přihlášeného a zaplacen daný poplatek.


Zkontrolováno bylo dvaačtyřicet průvodců psů. Kontroly ve prospěch pejskařů dopadly na výbornou na Slovanech a Skvrňanech. V centru města strážníci udělili čtyři napomenutí za opomenutí povinností očipování zvířat. Majitelé psů byli řádně poučeni a přislíbili co nejrychlejší nápravu.

Ti průvodci, u kterých nebylo zjištěno žádné porušení povinností, které by si měli plnit, byli odměněni malou pozorností - praktický dárek v podobě zásobníku na sbírání psích exkrementů.

Plzeňskénovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí MP Plzeň.
                                 
(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mp)