Svátek má: Zlata

Regiony

Velikost textu:

V Plzni proběhl úklid „černých skládek“ po bezdomovcích

V Plzni proběhl úklid „černých skládek“ po bezdomovcích

Ve středu se uskutečnil na území města Plzně úklid tzv. „ černých skládek“, nepořádku, který po sobě zanechaly převážně osoby žijící bez domova.

Úklid
6. října 2017 - 07:00

Akce, jejímž cílem byl zejména úklid takto postižených míst, proběhla za účasti tzv. velkých městských obvodů. Na území třetího městského obvodu bylo možno při úklidu zastihnout například starostu Radislava Neubauera. Na Lochotíně se vydal zkontrolovat tato místa starosta Miroslav Brabec.

Strážníci předem zmapovali výskyt „ černých skládek“ a vytipovali místa k úklidu. V průběhu středeční akce hlídky městské policie zajišťovaly bezpečnost pracovníků uklízecích čet a pracovníků čisté Plzně.

Úklidem si například prošel zalesněný prostor mezi silnicí Samaritské ulice a areálem nemocnice na Borech, místo pod můstkem přes Vejprnický potok, prostor pod lávkou u pivovaru Prazdroj, místo ve Spolkové ulici, Sousedské ulici a další. Pod mostem u Rolnického náměstí se do úklidu „ černé skládky“ zapojili dokonce ti, kteří byli jejími původci. Na místě nashromáždili plastový odpad, zbytky tlejících potravin a řadu dalšího odpadu.


Podnapilého muže se zdravotními problémy si převzala záchranka.

Před šestou hodinnou ranní byli strážníci městské policie přivoláni do Prešovské ulice.  Na linku městské policie zavolal mladý muž, který byl svědkem toho, jak se jeden z mužů na ulici snažil postavit na nohy, pokaždé upadl a při jednom z pádů se uhodil do hlavy.

Sám oznamovatel události se mu snažil pomoci. Při příjezdu strážníků si sedmapadesátiletý Plzeňan stěžoval na zdravotní problémy s nohama, svěřil se, že se nemůže na nich udržet a bolí ho. Tyto problémy ho trápí, když se napije a co mu vlastně je ani neví. Dechovou zkouškou u něj byla zjištěna hladina alkoholu v dechu 1,77 promile. Zdravotnická záchranná služba, která byla na místo přivolána, si muže následně převzala do své péče.

Plzenskenovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí MP Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:arch.mp)