Svátek má: Liliana

Regiony

Velikost textu:

V pátek proběhlo jednání Krizového štábu Plzeňského kraje

V pátek proběhlo jednání Krizového štábu Plzeňského kraje

Na programu jednání Krizového štábu Plzeňského kraje bylo zejména očkování proti covid-19, které v našem kraji začalo na konci roku  2020.

Jednání Krizového štábu
17. ledna 2021 - 07:00

Na úvod jednání shrnul Jan Beneš z Fakultní nemocnice (FN) v Plzni stav lůžkových kapacit v kraji. Oproti minulému týdnu je situace lepší, dle jeho sdělení za sebou nemocnice mají zřejmě nejhorší týden. Minulý týden bylo v kraji hospitalizováno 370 pacientů, je jich nyní 318. Z tohoto počtu jsou 4 pacienti v těžkém stavu a 51 umístěno na JIP. Každá z nemocnic v kraji má nějaké volné kapacity a neměl by být problém situaci v příštích dnech zvládnout.

V nemocnicích v Domažlicích a ve Stodu vypomáhá armáda a nyní o výpomoc vojáků požádala také nemocnice Privamed a Rokycany. Armáda vypomáhá nyní také v zařízeních sociální péče v Mirošově a Vlčicích.

Dobře je na tom kraj ohledně kapacit odběrových míst. Volné kapacity má Bioptická laboratoř v Plzni a nově se mezi odběrová místa zařadila Poliklinika Agel Plzeň (bývalá železniční poliklinika).
Určené školy

V Plzeňském kraji je nyní 25 škol a školských zařízení určených k vykonávání péče o děti ve věku 3 až 10 let. Do těchto zařízení mohou být umístěny děti zaměstnanců vybraných profesí, např. zdravotníků, zaměstnanců IZS nebo příslušníků ozbrojených složek. Kraj má požadavek na umístění 106 dětí, školy reálně navštěvuje 78 dětí. Největší zájem je ve městě Plzeň, kde byla naplněna kapacita 31. ZŠ, proto byla otevřena ještě 26. ZŠ.

V Plzeňském kraji se očkuje v zařízeních pro seniory

Krajský koordinátor očkování Petr Pazdiora uvedl, že v kraji nyní funguje 10 očkovacích center a příští týden přibydou tři další. Očkovací centra pokrývají všechny okresy v Plzeňském kraji. Nyní je v kraji očkováno aktuálně 5 030 lidí. Stále se očkuje zdravotnický personál a záchranáři, začalo také očkování klientů a zaměstnanců v zařízeních sociální péče. Kraj dosud obdržel 8 775 dávek vakcíny. Očekává se, že další dodávka bude 21. ledna. Příští jednán krizového štábu se uskuteční 29. ledna 2021.

Plzenskenovinky.cz informovala Alena Marešová tisková mluvčí Krajského úřadu Plzeňského kraje.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:arch.kú)