Svátek má: Drahomíra

Regiony

Velikost textu:

V Nepomuku byl slavnostně otevřen Komunitní dům pro seniory

V Nepomuku byl slavnostně otevřen Komunitní dům pro seniory

Ve výstavbě komunitních domů pro seniory je třeba pokračovat, uvedla při otevření nového komunitního centra ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Ministryně Karla Šlechtová
5. srpna 2017 - 07:00

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová v pátek 4. srpna slavnostně otevřela nový Komunitní dům seniorů v Nepomuku. Ministerstvo pro místní rozvoj jeho výstavbu podpořilo dotací 10,2 milionu korun. Třípatrová budova disponuje sedmnácti byty.

„Stárnutí obyvatelstva mimo jiné logicky vyvolává potřebu vyššího počtu bytů, které by odpovídaly specifickým nárokům seniorů. Zároveň se tím také odlehčí tlaku na pobytové sociální služby. Ve výstavbě podobných zařízení je proto nutné pokračovat a já věřím, že nám to nakonec rozpočet pro příští rok umožní. Z tohoto projektu v Nepomuku jsem nadšena. Je to ukázka správného využití naší dotace. Pomáhám lidem, jak jsem slíbila,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.


Komunitní dům seniorů v Nepomuku vznikl přestavbou z již nevyužívaného hotelu ve Dvorci. Velikost sedmnácti nových bytů se pohybuje od 33 do 44 metrů čtverečních. V budově byl také vybudován výtah a muselo být kompletně upraveno podkroví. Celkové náklady na výstavbu činily 20,54 milionu korun.

V roce 2016 bylo s pomocí dotace ve výši 198 milionů v podprogramu Podporované byty postaveno 334 bytů v komunitních domech seniorů, v roce 2017 bylo již schváleno poskytnutí dotace ve výši 96 milionů korun.

Plzenskenovinky.cz informoval Ing. Vilém Frček, DiS. za Ministerstvo pro místní rozvoj ČR.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:ministerstvo)