Svátek má: Filip

Regiony

Velikost textu:

Účastníci senior akademie debatovali se zástupci vedení města

Účastníci senior akademie debatovali se zástupci vedení města

Pozvání k diskuzi v Plzeňské senior akademii tentokráte přijal primátor města Plzně Mgr. Martin Baxa a radní pro bezpečnost Martin Zrzavecký.

Debata se zástupci vedení města
23. listopadu 2019 - 07:00

Debata s účastníky Plzeňské senior akademie III. se nesla v poklidném duchu. Tazatelé měli možnost se zeptat na to, co je v západočeské metropoli nejvíce trápí. Zpočátku byli ostýchavější, brzy se však osmělili. Dotazů a připomínek byla nakonec celá řada a zazněla i chvála. 


Konkrétní otázky se týkaly zákazu používání pyrotechniky, zvýšení cen svozu odpadu, problematiky agenturního zaměstnávání a také dopravy. Senioři se zároveň zajímali o osud bývalých Městských lázní na Denisově nábřeží nebo budovy plzeňského Komorního divadla.


Pomohla místní a osobní znalost strážníků. Perfektní místní a osobní znalost prokázali v posledních dvou dnech znovu strážníci ze stanice Územně strážní služby. V průběhu dvou dnů se jim podařilo zajistit a předat pro policisty tři zájmové osoby.

Rána se nedožil. U Ovčár v noci po havárii osobáku zahynul řidič

Jako prvního předali strážníci policistům 47letého cizince. Spatřili ho v úterý dopoledne při pravidelné kontrole haly Hlavního vlakového nádraží Plzeň. Dalším v pořadí byl 33letý Plzeňan. Pozornosti hlídky neušel ve středu odpoledne při hlídkové činnosti v Plzni na Americké ulici. Téhož dne večer zajistili ve stejné ulici ještě 34letého muže.

Plzeňskénovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková  mluvčí MP Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mp)