Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

U Škodalandu vznikne pět míst pro obytné vozy

U Škodalandu vznikne pět míst pro obytné vozy

Až pět míst pro obytné vozy (tzv. stellplatzů) rozdílné délky vznikne do začátku příští letní sezóny na parkovišti u multifunkčního areálu Škodaland.

Parkoviště pro obytné vozy
10. října 2021 - 07:00

Začátkem října proběhla zkouška, která ověřila, zda je na parkovišti dostatek prostoru pro obytné vozy a manipulaci s nimi.

„Sám jsem nadšený karavanista a těší mě, že vybudováním těchto stání doplníme infrastrukturu, která u nás zatím není dostatečná, a tím se nejen přiblížíme západní Evropě, kde jsou tato místa běžná, ale také naše krásné město turisticky zatraktivníme a přilákáme více návštěvníků,“ říká starosta centrálního plzeňského obvodu David Procházka.

Nové hřiště najdou děti a rodiče na náměstí T. G. Masaryka

„Díky vybudování stellplatzu se rozšíří služby, které poskytuje areál Škodaland. Nyní jsme zahájili přípravu podkladů pro tento projekt a chtěli bychom vše dokončit před startem letní sezóny v příštím roce,“ doplňuje I. místostarosta Petr Baloun.

Pro karavany bude na stellplatzu možnost doplnit si čistou vodu, připojit se na elektrickou energii, vypustit šedou vodu z kuchyňky včetně možnosti vyprázdnění WC kazet.

Plzenskenovinky.cz informovala Mgr. Alena Marešová, mluvčí Úřadu městského obvodu Plzeň 3.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:plzen3)