Svátek má: Jitka

Regiony

Velikost textu:

Trojka opět řeší vandalský útok na dětské hřiště

Trojka opět řeší vandalský útok na dětské hřiště

V nedávné době řešil třetí plzeňský obvod rozsáhlé poškození dětského hřiště v parku Na Hvězdě. Po náročných opravách se vandalové přihlásili znovu. Tentokrát se jim zalíbily dětské prvky na hřišti v Čermákově ulici.

Vandalský útok na dětském hřišti
31. října 2020 - 07:00

„Pachatel se pohyboval na hřišti v blíže neurčené době a popsal a pokreslil dětské prvky vulgaritami a hanlivými obrazci,“ informuje David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

Čin se navíc stal v době, kdy úřad řeší jiné, závažnější věci spojené se zhoršující se epidemiologickou situací, vyhlášeným nouzovým stavem a krizovými opatřeními s ním souvisejícími.

„Opravdu jen těžko hledám vhodná slova, abych popsal, co teď cítím. Sotva jsme v této velmi svízelné době dořešili opravy jednoho hřiště, jsme nuceni likvidovat nasprejovamé vulgarity a oplzlosti na dalším. Je mi opravdu líto dětí i rodičů, kterým mohu slíbit brzké odstranění nápisů a obrazců, aby rodiče mohli bez obav spolu s dětmi tyto prvky užívat.,“ dodává starosta Procházka.

Dětské hřiště v Čermákově ulici nechal plzeňský centrální obvod rozšířit před pěti lety o nové dětské prvky a celý prostor hřiště byl navíc kvůli bezpečnosti dětí oplocen. Celá investice přišla bezmála na 340 tisíc korun.

„Tento případ není ojedinělý. Bohužel, v souvislosti s řáděním vandalů řešíme také zničení geometrického zaměření na Valše, kde chceme vybudovat zpevněnou plochu pro místo na sběr a třídění odpadu. V obou dvou případech zahájila Policie ČR úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci,“ doplnil Petr Baloun, I. místostarosta MO Plzeň 3.

Při návštěvě Úřadu městského obvodu Plzeň 3 dostanete roušku

Městský obvod Plzeň 3, zvláště v souvislosti s mimořádným stavem, nebude tolerovat poškozování majetku, který má sloužit občanům. V této, pro společnost závažné situaci, kdy je přítomnost strážníků a policistů žádaná na jiných a z daleka potřebnějších místech, je mimořádně bezohledné plýtvat takto jejich silami. Přesto, ve spolupráci s nimi, se obvod na vandalství zaměří a bude ho řešit.

Plzeňskénovinky.cz informoval Mgr. Miroslav Knotek, tiskový mluvčí, Úřad městského obvodu Plzeň 3.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mop3)