Svátek má: Darina

Regiony

Velikost textu:

Třetí městský obvod instaloval první psí pisoáry, brzy přibydou další

Třetí městský obvod instaloval první psí pisoáry, brzy přibydou další

V ulicích třetího městského obvodu se objevily první psí pisoáry. Čtyřnohé domácí mazlíčky mají nalákat, aby vykonali svoji potřebu na nich, a nikoliv na fasádách domů. Celkem jich obvod zatím na vytipovaná místa nainstaluje čtyřiadvacet.

Psí pisoár
14. září 2023 - 07:00

„Celkem jsme pořídili 24 kusů betonových psích pisoárů, které budou umístěny na území městského obvodu Plzeň 3, z toho šest kusů jsme v rámci vyzkoušení dokázali vyjednat zdarma. Pro nákup tohoto druhu městského mobiliáře jsme se rozhodli kvůli stížnostem majitelů nemovitostí, kteří mají problémy s močením psů na fasády svých domů,“ uvádí starosta Trojky David Procházka.

Místa byla vytipována s ohledem na bezpečnost, to znamená, že jsme volili umístění pouze v zeleni na rabátkách, nikoliv v průchozích profilech chodníků a také s ohledem na potřeby psů, jakožto teritoriálních zvířat, tedy na začátku či konce ulice, případně při křížení cest.

Psí pisoár vymezuje psům místo, které mají označit svojí močí. Využívá teritoriálního pudu psa označit každý den celé svoje území svým pachem. Díky patentovanému systému zůstává po označení psem v pisoáru malé množství moči, které psům vytváří pachovou stopu a tím láká k označení další psy a opakovaně každý další den. Psí pisoár tedy směruje pozornost psů na jedno, předem vymezené místo. Je ideální na veřejném prostranství, protože první pes označí močí pisoár a další se již snaží jeho pach přeznačit, a to opakovaně každý den.„Budeme rádi za zpětnou vazbu obyvatel, zda sledují, že umístění pisoárů splňuje svůj účel, tedy zda díky nim ubývá označkovaných fasád domů psími podpisy a má cenu pořizovat další,“ dodává starosta David Procházka.

Plzenskenovinky.cz informovala Michaela Adámková, tisková mluvčí ÚMO Plzeň 3.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:umo plzen3)Kdybyste měli na výběr, na post premiéra ČR byste zvolilli: