Svátek má: Zlata

Regiony

Velikost textu:

Třetí festival 2017: Každý senior může ukázat, čím se baví a co umí

Třetí festival 2017: Každý senior může ukázat, čím se baví a co umí

Třetí festival 2017 – mezinárodní přehlídka seniorských uměleckých aktivit v Mezigeneračním a dobrovolnickém centru TOTEM, z.s.

Ze setkání v Prachaticích
10. října 2017 - 07:00

Že senioři jsou „in“, to dokládá i letošní ročník tzv. Třetího festivalu. Co že to je? No, přece dva dny, kdy každý senior, jako jednotlivec nebo i v partě s dalšími, může ukázat, čím se baví a co umí. Tedy - na festivalu třetího věku. Ten se koná v Plzni 13. – 14. 10. 2017 v Mezigeneračním a dobrovolnickém centru TOTEM v Plzni.

Festival už pošesté umožní naplno a bez omezení předvést vše, co se mezi seniory u nás, na Slovensku či v Německu děje v oblasti kulturních aktivit = čemu se věnují, na poli hudebním, výtvarném, divadelním i v dalších oblastech. Navzájem se můžeme na festivalu nejen povzbudit, potěšit, ale hlavně inspirovat.

První den festivalu 13.10.2017 se bude pro velký zájem vystupujících z celé ČR i mimo ni (220 přihlášených účastníků) konat v SOU Elektrotechnickém v Plzni, druhý den festivalu bude probíhat v TOTEMu.


Na dopoledne je pro účastníky připraven program Užij si Plzeň. Slavnostní zahájení festivalu, na které bude navazovat Komponovaný večer, jehož program je složený z aktivit přihlášených účastníků, začíná od 16:00 hodin.

Poté přijde čas na společenský večer k tanci a poslechu zahraje TOTEMová Seniorkapela. Při ní je možné nejen posedět a povídat si, ale také tancovat.

Sobota 14. 10. 2017 se ponese ve znamení workshopů a vycházek. Plzenskenovinky.cz informovala Bc. Vlastimila Faiferlíková, ředitelka TOTEM, z.s.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:totem)