Svátek má: Marek

Regiony

Velikost textu:

Tisíce prvňáčků v Plzni prožívalo svůj velký den

Tisíce prvňáčků v Plzni prožívalo svůj velký den

Vedení Městského obvodu Plzeň 3 obvodu přivítalo prvňáčky a dohlédlo spolu s městskou policií na bezpečnost na přechodech.

S prvňáčky
5. září 2018 - 07:00

Pro tisíce dětí v Plzni oficiálně skončily v pondělí 3. září nejkrásnější dva měsíce v roce - letní prázdniny, a musely usednout zpátky do školních lavic. Zatímco zkušení deváťáci to brali jako nepříjemnou povinnost, prvňáčci prožívali svůj velký den.

Ještě před samotnými návštěvami vybraných základních škol se vedení obvodu, jako již tradičně, společně s Městskou policí Plzeň rozhodlo dohlédnout na bezpečné přecházení v blízkosti škol. Starosta Radislav Neubauer a místostarosta David Procházka si vybrali přechody na náměstí Míru, kde se střetávají cesty školáků mířících do základních, ale i středních škol. Každé správné přejití vozovky po přechodu a na zelenou, odměnili sladkou odměnou.


Následně se vedení Městského obvodu Plzeň 3 přesunulo do vybraných základních škol. Starosta Radislav Neubauer přivítal 42 dětí prvních tříd v 10. ZŠ na náměstí Míru a místostarosta David Procházka pozdravil 67 prvňáků v 11. ZŠ na Borech, tzv. Šedivce. Zde společně s ředitelkami a samozřejmě rodiči podpořili děti prvních tříd, popřáli jim mnoho úspěchů a předali sladkosti.

Plzeňský centrální obvod pokračuje s kontrolou dětských hřišť

Plzenskenovinky.cz informoval Miroslav Knotek,mluvčí radnice třetího plzeňského obvodu.

(jv, Plzenskenovinky.cz, foto: ÚMO Plzeň 3)