Svátek má: Mikuláš

Regiony

Velikost textu:

Tisíce nových cibulovin vykvetou na jaře v Plzni

Tisíce nových cibulovin vykvetou na jaře v Plzni

Deset tisíc nových tulipánů, narcisů a krokusů vysadilo na Borech a na Doubravce ve středu 15. listopadu město Plzeň prostřednictvím své Správy veřejného statku.

Sázení cibulovin
20. listopadu 2023 - 07:00

Cibuloviny sázel speciální stroj. Město tím oživí prostory, kde cibulky dříve vysázené byly, ale stavební práce je v poslední době zničily.

„Výsadbu jsme prováděli v Borském parku za centrální travnatou loukou a ve středovém pásu v Rokycanské ulici. V těchto oblastech už v minulosti cibulky vysazeny byly, ale vlivem nedávné stavební činnosti v obou místech došlo k jejich znehodnocení. A protože se tyto výsadby u veřejnosti setkávají s velkým zájmem, rozhodli jsme se je zopakovat s tím, že zde květiny nyní vydrží mnoho let,“ řekl Aleš Tolar, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.Cibuloviny sázel speciální stroj. „Ten roztrhne v jednom kroku za pomalého pojezdu stávající travní drn a nadzvedne jej. Pod travní drn zásobník vysype cibulky a válec na zadní části stroje opět travní drn vrátí zpět na původní místo. Vysázeli jsme směs tulipánů, narcisů a krokusů na celkové ploše 200 metrů čtverečních. Jedná se dohromady o 10 tisíc cibulek,“ přiblížila vedoucí úseku městské zeleně Správy veřejného statku Lucie Davídková.

Celková cena prací je necelých 120 tisíc korun.

Plzenskenovinky.cz informovala Bc. Monika Krausová za tiskové oddělení Magistrátu města Plzně.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:mmp)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
69%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%