Svátek má: Zlata

Regiony

Velikost textu:

Tachov dostane dotaci na vybudování místního informačního systému

Tachov dostane dotaci na vybudování místního informačního systému

Členové rady Plzeňského kraje odsouhlasili finanční dotaci na „Vybudování místního informačního systému ve městě Tachově napojeného na jednotný systém vyrozumívání a varování obyvatelstva provozovaný HZS“ v celkové výši 1 000 000 Kč.

Ilustrační foto
3. října 2017 - 07:00

Poskytnutí dotace bude schvalovat ještě Zastupitelstvo Plzeňského kraje.

Dotace bude poskytnuta za účelem vybudování místního informačního systému k zabezpečení vyrozumění a varování obyvatelstva města o hrozícím nebezpečí, který bude napojen na jednotný systém vyrozumívání a varování obyvatelstva provozovaný HZS ve městě Tachov. Do současné doby ve městě chyběl kvalitní obecní rozhlas a jeho vybudování je nezbytné pro kvalitní a rychlé podávání informací a pokynů obyvatelstvu. Celkové náklady akce jsou odhadovány na 1 127 133 Kč.


Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje vypracoval v roce 2015 „Návrh zkvalitnění varování a  vyrozumění obyvatelstva za mimořádných událostí v Plzeňském kraji“.

Na základě bezpečnostních priorit a navržených opatření byla v roce 2016 poskytnuta účelová finanční dotace 1 000 000 Kč na stejný účel městu Třemošná, které bylo v návrhu Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje vyhodnoceno jako nejrizikovější. Město Tachov je vyhodnoceno v pořadí rizikovosti na druhém místě.

Plzeňskénovinky.cz informovala Mgr. Alena Marešová, tisková mluvčí Krajského úřadu Plzeňského kraje.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:arch.)