Svátek má: Helena

Regiony

Velikost textu:

Sváteční dny pro strážníky proběhly v klidu, ale víkend...

Sváteční dny pro strážníky proběhly v klidu, ale víkend...

Sváteční dny pro strážníky plzeňské městské policie proběhly v klidu, to se ovšem nedá říct o víkendu, který následoval.

Onanující muž
10. července 2018 - 07:00

Ve středu před osmnáctou hodinou byla hlídka městské police vyslána do Kotkovy ulice, kde se nacházel silně podnapilý jednatřicetiletý muž. Když se strážníci dostavili na místo, našli opilce ležet na chodníku a částečně i v silnici.  Muž nebyl schopen postavit se na vlastní nohy a byl silně cítit alkoholem. Vzhledem k tomu, že ohrožoval své zdraví i život, byl převezen k odeznění akutní intoxikace na protialkoholní záchytnou stanici.

V pátek v poledne vyjížděla hlídka městské policie do Bezručovy ulice, kde se také nacházel ležící muž. Jednalo se o jim známého čtyřicetiletého muže. Ten nebyl schopný komunikace a neustále usínal. Následnou dechovou zkouškou bylo naměřeno 3,01 promile alkoholu v dechu. Vzhledem ke stavu v jakém se muž nacházel, bylo rozhodnuto o převozu na záchytnou stanici.

V sobotu, půl hodiny po půlnoci, byli strážníci vysláni prostřednictvím operačního oddělení městské policie do Žlutické ulice, kde se údajně měli nacházet opilí bezdomovci. Na místě opravdu byli dva muži zjevně pod vlivem alkoholu. Hlídka městské policie při příjezdu zahlédla, jak jeden z mužů upadl hlavou o vozovku. Když strážníci pomáhali muži vstát, všimli se, že má krvácející ránu na čele, odřená obě kolena a levý loket. Sedmdesátiletý muž uvedl, že je diabetikem, slavil narozeniny a nejspíše to přehnal s alkoholem. Jeho kamarád chtěl oslavence doprovodit domů, ale nebylo to již v jeho silách. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba, která následně rozhodla o převozu zraněného k dalšímu vyšetření. Vzhledem k tomu, že zraněný nespolupracoval, odmítal lékařské vyšetření a hrozilo, že se bude chovat agresivně, byla hlídka městské policie požádána o asistenci při převozu muže. Poté si oslavence převzal zdravotnický personál.

Téhož dne, v sobotu v půl sedmé večer, přijalo operační oddělení městské policie Plzeň telefonát o pohybu podezřelého muže, který se měl sexuálně ukájet před dětmi v tramvaji, kryjíc se batohem. Strážníci okamžitě vyjeli na místo, kde se dle oznamovatele měl tento muž nacházet. Na místě nalezli osobu odpovídajícího popisu. Třiačtyřicetiletý muž uvedl, že přijel do Plzně navštívit zdejší nuda pláž, kde se scházejí i gayové a zde se pobavit. Protože ale pláž nenašel, usedl do tramvaje a všiml si, že na něho kouká jiný muž, což ho sexuálně vzrušilo. Proto začal pod batohem onanovat. Vzhledem k tomu, že zde vzniklo podezření z trestného činu, celou záležitost si převzala PČR k provedení dalších úkonů.

Ze soboty na neděli, těsně po půlnoci byla lochotínská hlídka vyslána na konečnou zastávku tramvaje č. 1, kde se měla nacházet osoba svlečená do půli těla s krvavým zraněním. Na místě strážníci zjistili, že se jedná o jednatřicetiletého muže, který byl pod vlivem alkoholu, měl krvácející zranění v oblasti nosu, odřená obě kolena a pravý loket. Muž uvedl, že byl slavit s kamarády na jednom z boleveckých rybníků a cestou na tramvaj upadl. Vzhledem ke zranění, které si opilec způsobil, byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, která rozhodla o převozu muže k dalšímu vyšetření.

S lupem daleko nedošli


V neděli v půl čtvrté ráno prováděli strážníci městské policie kontrolu dvou spících mužů v Částkově ulici v okolí Auto Štádler. Hlídka poté zjistila, že jeden z mužů je v evidenci PČR veden jako hledaná osoba. Pro pětapadesátiletého muže přijela PČR, která si jej převzala k dalšímu šetření.

V neděli v devět hodin ráno byli strážníci prostřednictvím operačního oddělení městské policie vysláni do Sladkovského ulice, kde se nacházela zdravotnická záchranná služba se silně podnapilou ženou. Dle lékařky žena nepotřebovala zdravotní ošetření a hlídka městské police byla požádána o provedení převozu o umístění šestapadesátileté ženy na protialkoholní stanici.

V neděli v půl čtvrté odpoledne vyjížděli strážníci městské policie do ulice Kollárova, kde se v jednom z podniků nacházeli opilí cizinci, kteří byli agresivní na obsluhu herny. Na místě bylo hlídce sděleno, že jeden z mužů je velmi vulgární a chtěl pomočit herní automat. Hlídka proto oba cizince vyzvala, aby ji následovali ven z baru, kde bude vše dořešeno. Jeden z cizinců se prokázal platným pasem, druhý začal rozhazovat rukama před obličejem jednoho ze strážníků se slovy: „Nedám, co uděláš?“.  Ani zákonná výzva agresora nezastavila. Ten zaútočil proti strážníkovi pěstí. Následně byly proti cizinci použity chvaty, hmaty a přiloženy pouta na ruce. Použitím donucovacích prostředků nedošlo ke zranění muže, ani ke škodě na majetku. Vzhledem k tomu, že z cizince byl silně cítit alkohol, ohrožoval nejen sebe, ale i jiné osoby, majetek a veřejný pořádek a hrozilo, že v jednání bude pokračovat, rozhodla hlídka o umístění na protialkoholní záchytnou stanici. Po odeznění akutní intoxikace byl muž řešen za své protiprávní jednání.


V neděli po desáté hodině večerní byla hlídka městské policie vyslána na Americkou třídu, kde se nacházel muž, který vylil nějakou tekutinu do kašny a obtěžoval kolemjdoucí. Čtyřiatřicetiletý muž neuvedl ke svému přestupkovému jednání žádné vysvětlení. Strážníci přestupci sdělili, že je podezřelý z přestupku proti veřejnému pořádku a byl předán ke správnímu orgánu k dořešení.

Plzeňskénovinky.cz informovala Veronika Kuchynková, metodik Odboru analýzy a prevence kriminality.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mpplzen)