Svátek má: Ladislav

Regiony

Velikost textu:

Studenti medicíny se budou učit na virtuálním pitevním stole

Studenti medicíny se budou učit na virtuálním pitevním stole

Virtuální pitevní stůl je novou pomůckou, kterou budou ke svému studiu využívat posluchači Lékařské fakulty v Plzni Univerzity Karlovy. Pracovat na něm začnou v nadcházejícím zimním semestru, který byl zahájen 1.října 2018.

Virtuální pitevní stůl
8. října 2018 - 07:00

Virtuální pitevní stůl, pořízený pro Ústav anatomie, obsahuje vysoce pokročilé zobrazovací technologie pro vytváření prostorových (3D) obrazů těla člověka a všech jeho částí až do poměru 1:1. Umožňuje paralelní výuku k pitevním cvičením a kromě zobrazení všech struktur těla, které jsou zobrazitelné ve všech rovinách, nabízí bezpočet klinických případů, animaci pitevních preparačních postupů, testování znalostí studentů a možnost srovnání normálních a patologicky změněných orgánů.

„Zařízení není jen moderní výukovou platformou, ale také bezpečnou a efektivní alternativou klasické a dosud požívané anatomické pitvy, se všemi jejími zdravotními zátěžemi pro studenty i pedagogy – vdechování zdravotní škodlivých konzervačních látek, práce s pitevními nástroji a podobně,“ oceňuje doc. Pavel Fiala, vedoucí Ústavu anatomie a proděkan fakulty.

Plzeňské Centrum robotiky nabízí větší kapacitu kroužků a kurzů

Na plzeňské lékařské fakultě, která jej jediným zástupcem Univerzity Karlovy v kraji, se na povolání lékaře připravuje více než 2000 studentů, z nich je přibližně 500 těch, kteří studují medicínu v angličtině. Zájem o studium každoročně několikrát převyšuje možnosti školy. Letos se například k magisterskému studiu v češtině hlásilo 2430 uchazečů, z toho 1773 mělo zájem o studium Všeobecného lékařství a 657 o studium Zubního lékařství. Zkoušky úspěšně složila přibližně jedna pětina z nich a ke studiu do prvního ročníku pak bylo přijato 245 studentů Všeobecného lékařství a 51 budoucích zubařů.

Plzenskenovinky.cz informovala Ing. Barbora Černíková z Lékařské fakulty v Plzni Univerzity Karlovy.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:lfpuk)