Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Strážníci zadrželi dva cizince, kteří obtěžovali řidiče na křižovatce

Strážníci zadrželi dva cizince, kteří obtěžovali řidiče na křižovatce

Strážníkům městské policie se dnes podařilo zajistit dvojici cizinců, která řidičům na křižovatce U prazdroje nabízela reflexní pásky na ruku a reflexní samolepky.

Ze zadržených věcí
12.březen 2017 - 07:00

Hlídka byla na místo vyslána operačním strážníkem po obdržení oznámení po deváté ráno. Muži chodili od okénka k okýnkům vozidel řidičů, kteří zastavili na semaforu na červený signál a předávali jim lístečky s textem, kde bylo uvedeno, že jsou hluchoněmí a prosili o poskytnutí malé pomoci. Uvedla pro Plzenskenovinky.cz Jana Pužmanová, tisková mluvčí Městské policie Plzeň.

Za finanční příspěvek nabízeli suvenýr ve formě reflexního pásku na ruku nebo reflexní samolepky. Když strážník následně vyzval oba k prokázání totožnosti, předložili mu cestovní pasy Ukrajiny.
Po poučení odmítli s hlídkou komunikovat a začali posunky naznačovat hluchoněmost.  Na výzvu k předložení dokladů k této činnosti nereagovali  a žádné doklady nepředložili.  Na místo pak dorazila ještě cizinecká policie.  Záležitostí se bude následně zabývat Magistrát města Plzně – živnostenský úřad. 

Netradiční zvířátko zachraňovali strážníci v Plzni

(jv,plzenskenovinkycz,foto:mpplzen)