Svátek má: Radek

Regiony

Velikost textu:

Strážníci zachraňovali muže, který chtěl spáchat sebevraždu

Strážníci zachraňovali muže, který chtěl spáchat sebevraždu

Před  desátou  hodinou  večer bylo na plzeňskou městskou policii oznámeno, že  za Kalikovským mlýnem  skočil   z mostu muž  do řeky.

Ilustrační foto
21. dubna 2018 - 07:00

Ohlašovatel události čekal na místě. Po příjezdu hlídka spatřila ve vodě na hraně jezu bezvládně ležícího  muže. Strážník urychleně skočil do řeky a společně s oznamovatelem a kolegyní ho opatrně vytáhli na břeh. Byl zraněný, na hlavě měl širokou tržnou ránu. Záhy na to se u něj projevil epileptický záchvat. Strážníci mu prvotně ošetřili tržné poranění, k tomu využili vybavení ze záchranářského batohu a zastavili krvácení. S prvotním ošetřením pomáhala ještě jedna z hlídek, neboť se u něj opakovaly epileptické záchvaty. Aby muž nedostal šok a bylo zamezeno podchlazení, byl přikryt izotermickou fólií. K dalšímu ošetření si ho převzali záchranáři a převezli ho od zdravotnického zařízení na Lochotíně. Pětatřicetiletý onamovatel události uvedl, že jeho kamarád skočil do vody kvůli nešťastné lásce a chtěl spáchat sebevraždu. Věc si převzali i k šetření policisté.

Strážníci záchránili muže, odřízli ho od oprátky

Plzeňští strážníci zaznamenali další případ podomního prodeje, tentokráte podomní prodejci s nabídkou levnějších služeb obcházeli domy na Lochotíně.
Po  třetí hodině odpolední přijal na linku městské policie  operační  strážník tefonát  ženy  bydlící  v bytě  v Kralovické ulici, která oznamovalovala, že se po domě pohybují podomní prodejci. Strážníci po příjezdu  oznamovatelku  vyhledali. Udala jim popis muže, který zazvonil u jejích dveří a nabízel jí zlevněnění energií. Popisovaného  muže už na místě nezastihli. Od obyvatel vedlejšího domu se  však podařilo zjistit, že  podobnou nabídku prováděl  na jejich adrese pár osob. Ty se poté podařilo zastihnout hlídce v dalším domě. Nabízení zlevnění energií tímto způsobem dvojice nezapírala, avšak uvedla, že protiprávnosti svého  jednání si není vědoma. Celá věc bude podstoupena k dořešení příslušnému správnímu orgánu .

Plzenskenovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí MP Plzeň.


(jv,plzenskenovinky.cz,foto:arch.mp)