Svátek má: Radek

Regiony

Velikost textu:

Strážníci záchránili muže, odřízli ho od oprátky

Strážníci záchránili muže, odřízli ho od oprátky

Plzeňští strážníci zachránili muže, který chtěl ukončit svůj život. Odřízli ho z oprátky a zahájili resuscitaci, která byla úspěšná.

Strážníci v Borském parku
17. dubna 2018 - 07:00

Městští policisté vyjeli na signál tísňového volání v neděli v půl čtvrté ráno. Mužský hlas na linku 156 operačnímu strážníkovi oznámil hrozbu sebevraždou v Borském parku.

Hlídka v terénu okamžitě vjela do parku a za využití veškerého osvětlení vozu  a osobních  svítilen začala propátrávat okolí. V místě prostoru nedaleko přečerpávací plynové přečerpávací stanice zahlédl jeden ze strážníků nohy visící z jednoho ze vzrostlých tisů. Strážníci okamžitě vyběhli ven z auta, jeden z nich muže nadzvednutím za pas uvolnil, aby snížil tlak na hrdlo a druhý vytáhl nůž a odřízl ho z oprátky z textilního opasku, na kterém visel.  Vzhledem k tomu, že byl v bezvědomí, nedýchal, neměl hmatnou srdeční činnost,  začali  strážníci  s okamžitou resuscitací. Třetí člen hlídky se mezitím spojil s dispečinkem záchranné služby, za účelem resuscitace řízené instrukcemi dispečera.  U muže se podařilo na základě prováděné nepřímé masáže obnovit srdeční činnost a po chvíli začal, byť se značnými obtížemi samostatně dýchat.  Záchranáři transportovali muže do FN Plzeň Lochotín na  Emergency.

Do péče lékařů zdravotnické záchranné služby předali v pátek odpoledne strážníci městské policie jednašedesátiletého muže z Plzně. Ležel na náměstí Republiky pod lavičkou u fontány „ Chrtice“.

Viditelná zranění neměl, ale nebyl schopen hovoru, neustále s sebou cukal a střídaly se u něj výkyvy nálad. Záchranář ho na místě prvotně vyšetřil a rozhodl o tom, že bude převezen do Městské nemocnice  Privamed.

Přivolat pomoc záchranářů museli strážníci i v případě sedmatřicetiletého muže.  Ten seděl na schodech u divadla J. K. Tyla.  Hlídce oznámil, že spadl na zem a upadl do krátkého bezvědomí. Přitom si stěžoval na bolest hlavy.

Lapka kradl v sobotu odpoledne v obchodě pro kutily. Při krádeži ho přistihl pracovník ostrahy a přivolal k řešení záležitosti městskou policii.

Osmatřicetiletý muž z Karlových Varů byl pracovníkem bezpečnostní služby zadržen, ihned jakmile prošel pokladnou bez placení, poté, co na prodejní ploše obchodu odcizil „ kombinačky“ a dvě balení lepicí pásky.  Věci za téměř 950 korun si ukryl pod svetr. Přivolaným strážníkům se ke svému úmyslu odcizit zboží přiznal. Jako vysvětlení svého  jednání  uvedl nedostatek finanční hotovosti.  Dalším prověřováním se ale zjistilo, že na jeho předání mají právní zájem policisté ČR. Z toho důvodu byl převezen na jejich oddělení.

Strážníci sbírali opilce, které teplé počasí vylákalo do ulic

Pod vlivem alkoholu přistihli strážníci o víkendu za volantem vozu dva muže. Oběma  záležitostmi  se zabývají policisté ČR.

V sobotu v dopoledních hodinách na sebe upozornil řidič osobního vozu Škoda Octavia.  Stál s autem na semaforu na křižovatce v Lobezské ulici, a když se rozjel, odhodil na  silnici  z okna nedopalek, čímž ještě  více  na  sebe  upoutal  pozornost  strážníků. Hlídka ho zastavila a vyzvala k předložení všech dokladů potřebných k řízení.  Během kontroly byl z jeho dechu cítit alkohol.  Dechová zkouška, které se následně podrobil, prokázala, že  mu  v dechu koluje 1,01 promile. Při opakovaném měření hodnota stoupla na 1,02 promile. K dalšímu šetření si věc převzala přivolaná hlídka  PČR.

V noci ze soboty na neděli neunikl na Denisově nábřeží očím hlídky muž, který se snažil  z parkovacího  místa  vytlačit  neosvětlené vozidlo.  Do něho za jízdy nasedl a pokoušel se ho nastartovat. Strážníci se řidiče vozidla Opel Astra rozhodli zastavit. Jelikož z něj táhl v průběhu kontroly alkohol, byl vyzván, aby se podrobil dechové zkoušce. Zpočátku na otázku, zda před jízdou požil alkohol, odpověděl, že ne. Ještě před vykonáním testu na alkohol však doznal, že něco málo vypil.  Při dechové zkoušce mu byla naměřena hodnota 1,14 promile, při druhém měření byl výsledek nižší 1,09 promile.

Mladík, kterému ještě nebylo osmnáct, se pokusil napadnout strážníka. Co za jeho jednáním stálo, není zřejmé. Skončil v péči lékařů. 

K události došlo v pátek v Plzni Božkově, kam byla hlídka městské policie vyslána k točně trolejbusu linky 12. Po příjezdu strážníků ležel na silnici mladík, který se brzy na to zvládl zvednout a začal někam telefonovat. Po chvilce však mobilním telefonem vzteky mrštil o zem a rozbil si ho.   Strážníky začal verbálně napadat, odmítal s nimi spolupracovat, na jejich výzvy nereagoval. Vzhledem k tomu, že nemohl prokázat svou totožnost, byl upozorněn a vyzván k tomu, že bude předveden k jejímu zjištění na policejní oddělení. To se mu zřejmě také nelíbilo. Protože ani tentokrát nereagoval na výzvu, choval se agresivně a  chystal se hlídku fyzicky napadnout, rozběhl se totiž s křikem proti strážníkovi s rukou sevřenou v pěst, byly proti němu použity donucovací prostředky, následně skončil s želízky  na  rukou. Přivolaní policisté zjistili jeho identitu.  Jednalo se o mladistvého. Dechové zkoušce na alkohol se odmítl podrobit. Policisté u něj provedli test na OPL s negativním výsledkem. Strážníci na místo přivolali i zdravotnickou službu. Záchranář rozhodl o tom, že  bude  mladík převezen  k dalšímu  vyšetření  do  nemocnice.  Tam byl transportován za přítomnosti  strážníka  v sanitním voze, neboť se  stále  choval  agresivně.  O zajištění mladistvého byla informována jeho matka.

Plzenskenovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí MP Plzeň.


(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mp)