Svátek má: Drahomíra

Regiony

Velikost textu:

Strážníci za první pololetí provedli bezmála 350 odchytů

Strážníci za první pololetí provedli bezmála 350 odchytů

Ne všechna toulavá a opuštěná zvířata, která plzeňští strážníci ze skupiny pro odchyt zvířat odchytí, končí v městském útulku.

Leguán zelený
4. srpna 2017 - 07:00
Už téměř dvanáct let provádí strážníci plzeňské městské policie odchyt toulavých a opuštěných zvířat. Ročně provedou kolem osmi stovek odchytů. K nejčastěji odchytávaným zvířatům patří samozřejmě psi, druhou početně odchycenou skupinou zůstávají kočky. Výjimkou však nejsou ani exotická zvířata, což potvrzují zejména případy z července letošního roku, kdy strážníci odchytávali agamu, leguána, papouška nebo korálovku mexickou a jiné. Tato zvířata končí buď v ZOO Akvatera nebo v Záchranné stanici živočichů DESOP v Plzni.

Strážníci obvodní služebny Městské policie Plzeň Bory-  ze skupiny pro odchyt toulavých a opuštěných zvířat za první pololetí tohoto roku provedli bezmála 350 odchytů. Z tohoto počtu bylo 233 psů, 54 se z nich podařilo vrátit majitelům, zbylí skončili v městském útulku, stejně jako 98 odchycených koček. Nemalou skupinu pak tvořila jiná domácí nebo exotická zvířata.

Strážníci, kteří odchyty realizují, musí absolvovat týdenní odborný kurz na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně, složit závěrečnou zkoušku a získat osvědčení.


Kromě odchytů provádí strážníci ze skupiny pro odchyt zvířat také sběr živočišného kadáveru, tedy uhynulých zvířat. Pro jejich převoz slouží ve vozidle speciální schránka. K případům uhynulých zvířat vyjíždí hlídka poměrně často. Ať už k těm, kdy dochází ke střetu vozidla se zvířetem, tak už k těm, kdy jde o jinak uhynulé psy, kočky a podobně. Za první pololetí tohoto roku byl proveden sběr 174 ks živočišného kadáveru o celkové váze 807, 75 kg. Kadáver byl umístěn na určené místo v Útulku pro zvířata v nouzi k následné likvidaci.

Plzenskenovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí Městské policie Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:mp)