Svátek má: Bartoloměj

Regiony

Velikost textu:

Strážníci pomohli lidem zapojeným do programu Linky seniorů

Strážníci pomohli lidem zapojeným do programu Linky seniorů

Za poslední dva dny vyjeli strážníci plzeňské  městské policie na pomoc starším lidem, kteří jsou zapojeni do programu Linky seniorů.

Ilustrační foto
25. května 2018 - 07:00

Ve středu v dopoledních hodinách to bylo do bytu seniora na Slovanech. Po zazvonění na dveře bytu uslyšela hlídka volání o pomoc. Dvaadevadesátiletého pána našli strážníci ležet na podlaze v koupelně.  Zjištěno bylo, že upadl. Naštěstí si žádné poranění nezpůsobil, proto mu hlídka pomohla se zvednout a odvedla ho a usadila do křesla.

Další pomoc strážníků si vyžádala ve čtvrtek brzy ráno seniorka bydlící na Borech. Po vstupu do bytu hlídka zjistila, že paní upadla, když vstávala z postele. Na podlaze vedle ní jí objevili poté strážníci. I její pád se obešel zranění, ale ne bez pomoci hlídky, jež jí zvedla a usadila na postel.


Výjezd zdravotnické záchranné služby si ale vyžádal třetí případ, ke kterému strážníci  vyjížděli pár minut  na to na základě tísňového signálu  do části Nová Hospoda. Seniorka, jíž našli sedět doma v křesle, si jim stěžovala na zdravotní obtíže spojené navíc s nevolností. Záchranář rozhodl o jejím dalším vyšetření ve zdravotnickém zařízení.

Plzenskenovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí MP Plzeň.


(jv,plzenskenovinky.cz,foto:arch.mp)