Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Strážníci o víkendu kontrolovali veřejný pořádek, bary a herny

Strážníci o víkendu kontrolovali veřejný pořádek, bary a herny

V sobotu proběhla opět další kontrola na Americké třídě v Plzni a jejím okolí. Městská policie se zaměřila také na veřejný pořádek a vyrazila zkontrolovat místa, kde se často zdržují lidé bez domova.

Kontroly
4.únor 2016 - 12:00

V sobotu proběhla opět další kontrola na Americké třídě v Plzni a jejím okolí. I tentokrát hlídky městské policie věnovaly pozornost barům, hernám a klubům, kde zjišťovaly, zda v nich není porušován zakázaný prodej a podávání alkoholu mladistvým a nezletilým.

Jedenáctka strážníků včetně psovodů městská policie se zaměřila také na veřejný pořádek a vyrazila zkontrolovat místa, kde se často zdržují lidé bez domova. Zkontrolováno bylo třiapadesát osob a dvě desítky podniků. Akce tohoto charakteru budou nadále pokračovat.

S podezřením na těžké popáleniny 2. až 3. stupně v obličeji byl v sobotu odpoledne převezen záchranáři do nemocnice na chirurgickou ambulanci muž bez domova. Obavu o jeho zdraví měli jeho známí, muž od nich totiž odmítal přivolání lékařské pomoci. Telefonické oznámení přijaté na lince 112 vyjeli prověřit strážníci. Na místě v Cyklistické ulici už na ně čekal oznamovatel události a ukázal jim cestu k provizornímu přístřešku, kde strážníci našli zraněného muže, jenž měl silně popálenou část obličeje.  Popáleniny si údajně měl dotyčný způsobit sám, když předchozího večera upadl a padl do otevřeného ohniště. Hlídka muži neprodleně přivolala zdravotnickou službu a do jejího příjezdu sledovala jeho životní funkce.

Strážníci z odchytové skupiny zachránili uvízlou srnu z řeky

Opilý muž obtěžoval v sobotu odpoledne zákazníky obchodního centra na Borech v Sukově ulici. I když ho pracovníci ostrahy vykázali, on se vracel. Na místo proto museli vyrazit strážníci. Strážníci muže vyvedli před prodejnu, kde se však jeho chování vystupňovalo natolik, že se ohnal po jednom z nich a pokusil se ho fyzicky napadnout. Za použití donucovacích prostředků byl muž zpacifikován, a jelikož stále kladl aktivní odpor, skončil s želízky na rukou. Jeho další cesta vedla k vystřízlivění na záchytku. Dechová zkouška u něj prokázala hodnotu 2,68 promile alkoholu v dechu.

Plzenskenovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí MP Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:mp)