Svátek má: Helena

Regiony

Velikost textu:

Strážníci městské policie zachránili život mladé dívce

Strážníci městské policie zachránili život mladé dívce

Strážníci plzeňské městské policie zachránili v uplynulém týdnu po druhé hodině ráno život mladé dívce. Na její prapodivné chování na silničním mostě přes železniční trať upozornil městskou policii muž, který jel náhodně kolem.

Ilustrační foto
1. července 2018 - 07:00

Napjaté okamžiky služby mají za sebou hlídky strážníků, které vyrazily oznámení prověřit. Jako první byla na místě události hlídka ze Slovan. V ten okamžik dívka seděla na betonové římse a z mostu jí visely nohy směrem dolů. Podivné bylo její chování, kromě jiného si mluvila sama pro sebe, vypadalo to, jako kdyby byla pod vlivem alkoholu nebo drog a hrozilo, že by mohla skočit.

Strážníci  ze  Slovan společně s kolegy z Bor, kteří vzápětí na to dorazili, vyhodnotili bleskově situaci. Nepozorovaně se společně k mladé dívce přiblížili zezadu a stáhli ji z betonové římsy do bezpečí na chodník. Dotyčná se pak rozpovídala, mluvila o svém trápení, byla ve špatném psychickém stavu. Hovořila o tom, že skok z mostu viděla jako dobré řešení své těžké životní situace. Přiznala rovněž užití drogy.

V areálu Škodalandu se uskutečnila akce s názvem Nebe plné padáků

Přivolaná zdravotnická záchranná služba dívku po nezbytných úkonech převezla na psychiatrickou ambulanci do plzeňské nemocnice.

Plzenskenovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí MP Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:arch.mp)