Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Strážníci městské policie měli opět náročný víkend

Strážníci městské policie měli opět náročný víkend

Za víkend předali strážníci plzeňské městské policie do péče pracovníků plzeňského útulku tři psy. Poznatky o jejich umístění budou předány na Magistrát města Plzně – odbor životního prostředí.

Staford
7.březen 2017 - 07:00

Jednalo se o psy nejrůznějších ras. Ve Žlutické ulici to byl cca rok starý pes rasy Cane corso. U něj se sice podařilo identifikační čip nalézt, ale neprocházel evidencí, a proto byl převezen do plzeňského útulku. Stejné to bylo i v případě cca dvou letého staforda, jehož odchytili strážníci ze skupiny pro odchyt toulavých zvířat na parkovišti u multifunkčního sportovního areálu Škodaland v Klatovské ulici. V neděli hlídka pak umístila do útulku odchycenou dvou letou fenku křížence, která se potulovala sama bez majitele v Lískové ulici.


Odcizené potraviny a alkohol se muž snažil schovat do bundy. Krádež mu nevyšla a následně skončil na policejním oddělení. V sobotu odpoledne přijali strážníci na Doubravce oznámení o krádeži v hypermarketu na Rokycanské. Devětapadesátiletý muž z Plas si v prodejně nabral sýry, žvýkačky, čokoládovou tyčinku a láhev alkoholu, vše v hodnotě přes tři sta šedesát korun. Zboží se snažil ukrýt do kapes u bundy. Ostraha si jeho jednání všimla a hned potom, co prošel pokladnou, ho zajistila a zavolala městskou policii. Při dalším ověřování v policejních evidencích strážníci zjistili, že muži zákona mají na předání tohoto lapky zájem, a proto byl převezen na policejní oddělení.

Plzenskenovinky.cz informovala Plzenskenovinky.cz Jana Pužmanová, tisková mluvčí Městské policie Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:arch.mp)