Svátek má: Ilona

Regiony

Velikost textu:

Strážníci měli plné ruce práce s nalezenými zvířaty

Strážníci měli plné ruce práce s nalezenými zvířaty

V uplynulém týdnu měli strážníci plné ruce práce s nalezenými zvířaty v ulicích města. Kromě koťat a psů, to byla také nalezená želva.

Nalezené štěně
26. července 2020 - 07:00

Pro želvu strážníci vyjeli ráno do Lobezské ulice, kde ji při procházce podél řeky Úslavy našla mladá žena a předala jim ji.  O samičku želvy nádherné se teď starají na pobočce Akva Tery na Palackého třídě, kam ji strážníci převezli, jelikož se nepodařilo zjistit, komu by patřila.

Do plzeňského útulku přivezla téhož dne hlídka z odchytové skupiny tříměsíční fenku křížence. Ve středu odpoledne ji odchytla sama mladá žena v okolí parku Homolka, kde zvíře osamoceně pobíhalo. Večer byli zase strážníci přivoláni na adresu Lhota náves, kde na ně čekala 42letá žena.  Pod keřem na návsi ve Lhotě tu objevila údajně pět malých koťat. Koťata byla cca šest týdnů stará.

Přímo do útulku ještě přivedl 44letý muž dvouměsíčního čtyřnohého nalezence křížence. Našel ho osamoceného v Borském parku, cca 100 m od tramvajové zastávky.

Napadením vyvrcholil odpoledne konflikt mezi dvěma muži v parku za obchodním centrem ve Skupově ulici v Plzni.

Volající na tísňovou linku 156 ohlásil, že zde dochází k potyčce dvou osob, přičemž jeden z mužů má kopat toho druhého do hlavy. K místu události okamžitě vyjely hlídky borských strážníků, kde nalezly muže s poraněním v obličeji. Jedna z hlídek mu poskytla nezbytnou první pomoc. Krvácení z tržných ran se mu snažila zastavit pomocí tlakového obvazu. Druhá hlídka mezitím zajistila a přivedla zpět na místo útočníka, kterého jim napadený předtím označil. Agresor se k útoku na svého kamaráda strážníkům přiznal. U obou účastníků byla provedena dechová zkouška na alkohol s pozitivním výsledkem. Třicetiletý útočník nadýchal skoro 1,5 promile, druhý muž 2,72 promile.  Případ si převzali policisté k dalšímu šetření. Zraněného odvezli záchranáři k ošetření do nemocničního zařízení.

Muž chtěl ukrást čokolády, ale kradené zboží nestačil prodat.

Krádež v prodejně řešili ve středu odpoledne strážníci ze stanice Územně strážní služby. Ostraha prodejny v Radčické ulici je při pochůzce upozornila na to, že při krádeži zboží zadržela 35letého muže z Karlovarska. Z obchodu si chtěl odnést bez zaplacení desítku tabulek čokolád, které měl v úmyslu posléze zpeněžit.  Hodnota odcizeného zboží dosáhla částky téměř pěti set korun. Strážníci na místě od muže zjistili, že to není jeho první krádež, ale již byl v minulosti za obdobnou trestnou činnost stíhaný a pravomocně odsouzený. Protože lustrace v policejních evidencích prokázala na jeho osobě právní zájem, přijeli si pro mladého muže republikoví policisté a převzali si ho k dalším úkonům.


Telefonátem zřejmě zachránil mladíkovi život. V půl druhé v noci zavolal na linku 156 dvacetiletý mladík a oznámil operačnímu strážníkovi, že v ulici u Borského parku našel mladého muže, který podle něj ztratil chuť k životu. Než dorazili strážníci, počkal poblíž inkriminovaného místa. Zprvu mladý muž nereagoval na oslovení strážníky. Pak se zvedl z lavičky a vrávorající chůzí ji obcházel. Hlídka jej zvládla usadit zpátky a teprve potom se dotyčný trochu rozpovídal. Mluvil s nimi o tom, že mu již na ničem nezáleží, nic pro něj nemá cenu a on už je mrtvý. Přiznal, že požil vzetí nějaké prášky, o jaké šlo a kolik jich bylo, nedokázal konkretizovat. Šestadvacetiletého muže si převzali do své péče přivolaní záchranáři.

Strážníci předali policistům hledanou osobu. Pozornosti strážníků ze stanice Územně strážní služby neušel v odpoledních hodinách v Plzni na Americké třídě polehávající muž na lavičce. Hlídka se domnívala, že ho hledají policisté, a protože nemohl řádně prokázat svou identitu, rozhodla se ho předvést k jejímu zjištění na policejní oddělení. Tam se nakonec ukázalo, že na jeho předání mají opravdu právní zájem republikoví policisté, takže jim 42letého cizince předali.

Plzeňskénovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí Městské policie Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mpplzen)