Svátek má: Teodor

Regiony

Velikost textu:

Strážníci kontrolovali herny, bezdomovce i opilce

Strážníci kontrolovali herny, bezdomovce i opilce

V noci z pátku na sobotu proběhla v obvodu Slovany kontrola heren. Akce se zúčastnili strážníci městské policie, místostarosta městského obvodu Plzeň 2 Roman Andrlík, předsedové Kontrolního výboru ZMO Plzeň 2 a Komise pro bezpečnost RMO Plzeň 2 a jejich členové.

Kontrola heren
5. prosince 2017 - 07:00

Strážníci se zaměřili na dodržování zákazu podávání a prodeje alkoholických nápojů mladistvým, dále na dodržování zákazu hry osob mladších osmnácti let na výherních automatech a svou pozornost věnovali také tomu, zda se v kontrolovaných zařízeních nezdržují hledané nebo pohřešované osoby.  Ve všech z třinácti kontrolovaných provozoven heren nebylo zjištěno žádné porušení zákona.

V souvislosti s osobami bez domova a klesajícími teplotami, mají strážníci městské policie na svém kontě první případy.

Hlídka ze Skvrňan vyjížděla v pátek odpoledne k případu do Vojanovy ulice. Podle oznámení, které hlídka v terénu obdržela od operačního strážníka, měl v hustém porostu ve stanu pobývat muž bez domova, podchlazený a nechodící. Strážníci po příjezdu zjistili, že jednasedmdesátiletý muž není skutečně schopný se postavit a s hlídkou hovořit. Přivolaní záchranáři si muže převzali do své péče a převezli ho zdravotnického zařízení na Borech.

V sobotu dopoledne se hlídka v centru města vydala k soutoku řek do Štruncových sadů. Pod mostem tu strážníci nalezli devětačtyřicetiletého muže, jenž měl velké bolesti nohou a nemohl se na ně postavit. Než na místo dorazila zdravotnická záchranná služba, hlídka sledovala, jestli se jeho stav nezhoršuje. Muž byl posléze záchranáři převezen na Chirurgické oddělení do nemocnice na Lochotíně.

Do péče záchranné služby předal v pátek odpoledne okrskový strážník dezorientovanou ženu, která se zmateně pohybovala po silnici v obci Radčice.

Dvaatřicetiletá žena si svého chování nebyla vědoma, při hovoru zblízka bylo z jejího dechu cítit ředidlo. Záchranáři ženu transportovali poté do nemocnice na Lochotíně, na psychiatrickou ambulanci, kde se podrobila ošetření. Po prohlídce lékař rozhodl, že bude převezena do protialkoholní záchytné stanice.


Mezi prodejnou a barem v Kralovické ulici leží nějaký muž, takové oznámení obdržel operační strážník na lince městské policie v pátek večer.

Pětadvacetiletý Plzeňan, kterého strážníci na místě našli, to evidentně přehnal s alkoholem. Strážníkům se snažil namluvit, že to po svých zvládne domů. Jak se ale ukázalo, v tomhle přecenil své síly. Hlídka mu pomohla na nohy, ale další kroky mu dělaly obtíže, jen vrávoral. Když ho strážníci podpírali, všimli si jeho zranění na hlavě, proto zavolali záchranáře, kteří si muže převzali k dalšímu ošetření.

Z obavy, aby muž, který se zpil pod obraz, neumrzl, se na linku 156 obrátil všímavý občan, který ho nalezl v neděli v noci v ulici U Ježíška.

Opilý muž se měl povalovat polonahý na trávě před domem.  Poté co hlídka dorazila na místo, naskytl se jí obraz muže, oblečeného pouze do trička s vyhrnutou a rozepnutou mikinou a staženými kalhotami až ke kolenům. Z nesrozumitelné řeči bylo poznat, že jde o cizince.  Ve svém stavu ohrožoval svůj život a zdraví, nezvládal chůzi po svých, proto s ním hlídka zamířila na záchytku, aby vystřízlivěl.

Umravnit podnapilého a agresivního muže, který měl předtím napadat řidiče trolejbusu, museli v sobotu ráno strážníci městské policie v centru města.

Jednatřicetiletý muž původem ze Slovenska byl v průběhu řešení celé záležitosti agresivní, snažil se vstupovat do silnice před projíždějící vozidla, a to i přes několikeré upozornění hlídek městské policie. Protože opakovaných výzev neakceptoval, ohrožoval svým nestandartním chováním nejen sebe i ostatní účastníky silničního provozu, bylo proti němu strážníky užito donucovacích prostředků a skončil s pouty na rukou. Po převozu na záchytku se podrobil dechové zkoušce, při které mu bylo zjištěno, že mu v dechu koluje 2,56 promile alkoholu. Po propuštění z protialkoholní záchytné stanice se zpovídal z přestupkového jednání – neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci.

Plzenskenovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí MP Plzeň.
                                  
(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mp)