Svátek má: Medard

Regiony

Velikost textu:

Strážníci kontrolovali dětská hřiště, hledali nebezpečné předměty

Strážníci kontrolovali dětská hřiště, hledali nebezpečné předměty

V Plzni v Křimicích se v úterý 23. května 2023 uskutečnila za účasti tajemníka MO Plzeň 5 Mgr. Ladislava Plochého preventivní kontrola dětských hřišť, pískovišť  a jejich blízkého okolí.

Kontrola dětských hřišť
25. května 2023 - 07:00

S cílem zjistit, zda jsou místa pro hru dětí bezpečná, prohledali strážníci  s pomocí detektoru kovu hřiště a dětská pískoviště v ulicích Prvomájová, Žitná a K Nádraží. Důslednou kontrolou prošla taktéž pláž u řeky. A  co  strážníci našli? Předměty, které by představovaly výrazné nebezpečí pro ty nejmenší, jako injekční stříkačky, jehly, infekční materiál, střepy od rozbitých láhví, to naštěstí nebyly. Jednalo se např. o kovové podložky a očka plechovek od nápojů.

Fotbalové utkání se obešlo bez konfliktů
Na zajištění veřejného pořádku, klidu a bezpečnosti při fotbalovém utkání mezi FC Viktoria Plzeň a Bohemians Praha 1905 dohlížely bezmála čtyři desítky strážníků. K vážnému narušení veřejného pořádku nedošlo. V rámci dopravní situace strážníci vyřešili 16 přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.

Strážníci vyrazili s revizory na kontrolu cestujících MHD
V úterý odpoledne proběhla v Plzni součinnostní akce přepravní kontroly Plzeňského městského dopravního podniku a. s. a Městské policie Plzeň. Za Městskou policii Plzeň se zúčastnili strážníci obvodní služebny Skvrňany a k nim se připojili Asistenti prevence kriminality pro ukrajinskou komunitu. Úkolem strážníků bylo zajistit bezpečnost revizorů, dále i případné ztotožnění osob, které by cestovaly  bez jízdních dokladů a dokladů totožnosti. Během zhruba tříhodinové spolupráce bylo zkontrolováno 220 pasažérů cestujících trolejbusovou linkou č.12. Revizoři uložili za jízdu bez platné jízdenky celkem 16 pokut a 11 pasažérů vyloučili z přepravy.

Strážníci zachránili muže který usnul v kolejišti

Otevřená garáž
Všímavost k okolí patří k vlastnostem, kterou musí mít každý strážník a policista. V úterý v dopoledních hodinách ji prokázala hlídka Dopravní skupiny v Bendově ulici, když neprošla nevšímavě okolo otevřené garáže. Viditelně poničený zámek na dveřích garáže postačil k tomu, aby strážníci pojali podezření ze spáchání trestného činu. K dalšímu šetření si událost převzali na místo přivolaní policisté ČR.

Plzenskenovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí MP Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mpplzen)Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
12%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
55%