Svátek má: Gabriel

Regiony

Velikost textu:

Strážníci do bytu seniorky v nouzi vlezli oknem

Strážníci do bytu seniorky v nouzi vlezli oknem

Pozornému muži v Plzni na Doubravce neuniklo dnes brzy ráno volání o pomoc sousedky bydlící ve vedlejším bytě  a  zalarmoval městskou policii.   Do Těšínské ulice okamžitě vyrazila hlídka strážníků.

Strážnící při zásahu
15. dubna 2018 - 07:00

Na  místě  se  od něj strážníci dozvěděli, že  paní  má  vážné  zdravotní problémy.  Přes vchodové dveře bytu se hlídka hned nato snažila  s ženou  navázat  hovor,  což  se  zdařilo. Seniorka jim řekla, že minulé ráno při cestě na toaletu uklouzla, upadla na podlahu a sama bez pomoci nedokáže vstát, žádala okamžitou pomoc. Na místo si přivolali z toho důvodu doubravečtí strážníci své kolegy ze služebny Bory.  Ti zjistili, že vchodové dveře od bytu jsou vybaveny dvojím  bezpečnostním  zámkem, a proto by bylo použití speciálních planžet bezúčelné. Žena mezitím stupňovala své naléhání, bylo zřejmé, že trpí bolestmi.
Ke vstupu do bytu se rozhodli strážníci použít jinou variantu -  okno. K němu se dostali za použití teleskopického žebříku, okno pomocí planžet otevřeli  a  vlezli  dovnitř. Uvnitř pak našli seniorku ležet na podlaze v prostoru mezi koupelnou a toaletou. Stěžovala si jim pouze na otlačeniny vzniklé dlouhodobou strnulou polohou, ve které se dlouhou dobu nacházela. Jelikož neměla žádná viditelná poranění zapříčiněná pádem, pomohli ji, zvedli a přemístili do kuchyně, kde jí posadili na židli.  Vzhledem k okolnostem a k jejím zdravotním obtížím, se kterými se léčí, byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, která si jí převzala do své péče.

V Nové Cerekvi stojí kostel zasvěcený sv. Tomáši Becketovi

Plzeňskénovinky.cz o případu infprmovala Jana  Pužmanová, tisková mluvčí Městské policie Plzeň.


(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mpplzen)