Svátek má: Agáta

Regiony

Velikost textu:

Strážníci chytali papouška v bance a vibrátor v kontejneru

Strážníci chytali papouška v bance a vibrátor v kontejneru

Papoušek, který ulétl svému chovateli,  vletěl  v dopoledních hodinách do prostor ČNB v plzeňské Husově ulici.

Korela
15. června 2019 - 07:00

Aby hlídka poletující korelu odchytila, musela k tomu použít podběrák. Jelikož nebyl znám ten, komu by papoušek patřil, předali ho strážníci do Záchranné stanice živočichů Plzeň.

Strážníci městské policie pomáhali dvěma zmateným ženám. Obě seniorky skončily v odborné zdravotní péči.

Řidič tramvaje předal před desátou hodinou večerní strážníkům městské policie v centru města zmatenou starší cestující. Dvaaosmdesátiletá paní byla dezorientovaná, chovala se zmateně a neorientovala se v místě ani čase. Hlídka proto přivolala na místo záchranáře, kteří si seniorku převzali a odvezli ji k odbornému vyšetření na psychiatrickou kliniku do plzeňské nemocnice.

K druhému zjištěnému případu volali strážníci zdravotníky dnes časně ráno.  Na městskou policii se obrátila žena z kasina v centru města.  Seniorka k nim přišla už během večera. Nejdříve mluvila o tom, že čeká na starostku, protože ta ji má předat klíče od domu. V průběhu ranních hodin pak začala vést podivné řeči. Svědkem toho byli poté i po příjezdu strážníci. Uváděla mimo jiné, že její nový dům je po indiánech, bude v něm nové sídlo světa a ona je jeho nová královna. Po celou dobu, kdy se strážníky 72letá žena hovořila, se celá třásla. Záchranář ZZSPK rozhodl o jejím převozu k vyšetření do zdravotnického zařízení.

Ženu vyděsily vrnivé zvuky z kontejneru. Z kontejneru na komunální odpad vychází podivný vrnivý zvuk a mám obavu, zdali nejde o něco nebezpečného. Takovéto oznámení prověřovali ve čtvrtek strážníci na Lochotíně  v Majakovského  ulici. Hlídka se vybavila násadou od koštěte, s jejíž pomocí prohledala obsah kontejneru. Příčina podivných zvuků byla překvapivá.  Na dně kontejneru se nacházel o stěnu opřený zapnutý vibrátor.


Strážníci ze stanice Územně strážní služby zajistili při kontrole v Těšínské ulici zájmovou osobu pro PČR. Jednalo se o 49letého cizince. Nalezen byl ve stanu v místním sportovním areálu.  Hlídka ho předvedla na policejní oddělení a předala ho mužům zákona k dalšímu opatření.

Plzeňskénovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí Městské policie Plzeň.

(jv,pzenskenovinky.cz,foto:arch.mpplzen)