Svátek má: Klement

Regiony

Velikost textu:

Strážníci byli úspěšní při dopadení hledaných osob

Strážníci byli úspěšní při dopadení hledaných osob

Strážníci ze stanice Územně strážní služby v Plzni předali policistům ČR během středy dvě hledané osoby.

Strážníci
10. srpna 2019 - 07:00

Šlo o 35letého cizince vedeného v policejních požadavcích a stejně starého Plzeňana. Jednoho z mužů kontrolovali v dopoledních hodinách v Plzni na Americké, druhého odpoledne v Přeštické ulici.

Do protialkoholní záchytné stanice strážníci doprovodili během dne tři muže notně posilněné alkoholem.

Na záchytce skončil jako první 41letý Plzeňan, který ve dvě hodiny odpoledne ve Škroupově ulici pokřikoval sprosté výrazy na kolemjdoucí. S nadávkami se zaměřil také na strážníky. Kvůli opilosti nekontroloval své chování a neudržel se pevně na nohou.

Další událost spojená s pitím alkoholu byla městské policii hlášená po osmé večer ze Sukovy ulice. Opilému cizinci se nechtělo odejít z lavičky u místního restauračního zařízení.  Nedokázal udržet rovnováhu při sezení, stále se z ní sesouval na zem. Hrozilo, že by si mohl pádem způsobit zranění. K vystřízlivění ho převezla do protialkoholní záchytné stanice.

O půl hodiny později našli strážníci ze služebny Městské policie Plzeň – Střed muže, který ležel v Šumavské ulici na chodníku. Zjistili, že je muž značně opilý, přičemž obrovský problém je pro něj samostatná chůze. U 32letého muže provedli strážníci dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 3,27 promile.  Noc strávil muž na záchytce.


Lovil ryby bez povolení. Žádné ryby vylovit nestihl, ještě přišel o rybářské náčiní.

Na rybolov se vydal 35letý muž kousek od soutoku řek Radbuzy a Úhlavy.  Společnost mu dělali dva jeho kamarádi. U nahozeného prutu do vody je přistihli strážníci. Ti zjistili, že muž žádný rybářský lístek ani povolenku k rybolovu nevlastní. Žádný úlovek, ani pozůstatky ulovených ryb se v místě a okolí nenašel. Strážníci muže vyzvali k vydání rybářského náčiní, které měl při neoprávněném lovu u sebe. Pro podezření ze spáchání přestupku bude jeho jednání postoupeno příslušnému správnímu orgánu.

Plzeňskénovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí Městské policie Plzeň.

(jv,pzenskenovinky.cz,foto:arch.mpplzen)