Svátek má: Ilona

Regiony

Velikost textu:

Strážníci a hasiči zachraňovali kotě vysoko v koruně stromu

Strážníci a hasiči zachraňovali kotě vysoko v koruně stromu

Kotě uvíznuté v koruně vysokého javoru zaměstnalo v pondělí odpoledne strážníky a hasiče na Mikulášském hřbitově v Plzni.

Záchrana kotěte
22. července 2020 - 07:00

Kotě žalostně mňoukalo na stromě. Vydrápalo se do výšky cca 10 metrů od země, ale zpátky dolů slézt nedokázalo.  Kotě pravděpodobně na hřbitově někdo odložil. Poblíž stromu našli totiž strážníci z obvodní služebny Městské policie Plzeň-Slovany, kteří byli na místě jako první, starší přepravní box i s krmivem. Na místo po nich dorazila hlídka z odchytů zvířat a také strážníky přivolaní hasiči. Ti se s pomocí teleskopického žebříku ke kotěti dostali blíž. Při pokusu o odchyt však mňoukající kotě z větve spadlo. Naštěstí tam byli pohotoví strážníci a při pádu dolů se jim ho podařilo chytit do již připravené odchytové sítě. O tříměsíčního kocourka, který dostal jméno Flíček, se teď starají v plzeňském útulku.

Hledá se majitel jízdního kola. V pondělí v dopoledních hodinách bylo v Plzni na Lochotíně hlídkou městské policie nalezeno v křoví pohozené jízdní kolo, které bylo rozebráno na díly. Jednalo se o horské kolo typu STEALTH HELL cat, šedostříbrné barvy se žlutým pruhem. Strážníci nález zadokumentovali a po ověření, že dosud nikdo nenahlásil na PČR jeho ztrátu, odevzdali jej na Úřadě městského obvodu Plzeň 3 do Oddělení ztrát a nálezů.  Pokud bicykl někdo postrádá, může se tam o něj přihlásit


Plzeňští strážníci pomáhali seniorkám. Dvakrát vyjížděli strážníci na signál tísňového hlásiče plzeňské tísňové linky seniorů.

V neděli odpoledne vyjela hlídka městské policie na signál tísňového hlásiče do jednoho z bytů v Plzni na Vinicích, kde jeho obyvatelku našli v koupelně. Nešťastně se sesunula z invalidního vozíku tak, že zůstala sedět mezi jím a toaletou. Na to, aby se posadila zpátky, už neměla dost vlastních sil.  Strážníci 80leté seniorce pomohli, zvedli ji a usadili do vozíku.

Další zásah si pak strážníci připsali na své konto během noci. Do nesnází se dostala 87letá stařenka v bytě v Plzni na Borech.  V obývacím pokoji sklouzla z gauče na zem a bez jejich pomoci by se na něj nedokázala sama usadit zpět.

Plzeňskénovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí Městské policie Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mpplzen)