Svátek má: Libuše|Amálie

Regiony

Velikost textu:

Stařenka z Linky seniorů skončila v péči zdravotníků

Stařenka z Linky seniorů skončila v péči zdravotníků

Další zásah v rámci programu Tísňové péče mají za sebou strážníci z Bor. Před půl druhou ráno vyjeli k 81leté seniorce se zdravotními problémy.

Ilustrační foto
4. ledna 2020 - 07:00

Na místo zamířila i zdravotnická záchranná služba. Střenka se totiž při telefonickém hovoru s operačním strážníkem zmínila o svých nevolnostech. Strážníci byli u seniorky během chvilky. Našli ji sedět na posteli v obývacím pokoji. Posléze dorazili také zdravotníci a záchranář následně rozhodl o jejím převozu k dalšímu vyšetření do zdravotnického zařízení na infekční oddělení.

Seniorka měla zdravotní obtíže: Poslední den roku 2019 vyjela hlídka městské policie v Plzni před čtvrtou hodinou odpoledne k případu klientky Linky seniorů. Devětaosmdesátiletou ženu bydlící v bytě na Lochotíně přiměly zdravotní obtíže k tomu, aby aktivovala tlačítko tísně. Strážníkům, kteří byli během chvilky od její žádosti u ní, uvedla, že se necítí po zdravotní stránce dobře, především se jí špatně dýchá a motá hlava. Do příjezdu sanity se o stařenku postarali. Záchranář po vyšetření pacientky rozhodl o jejím převozu do nemocničního zařízení.

Strážníci pomáhali stařence vstát: Stařenka zapojená do programu Tísňové péče si příjezd strážníků vyžádala v pondělí před půl osmou večer aktivací tísňového tlačítka. Devětaosmdesátiletá paní nereagovala na jejich zvonění u dveří domu ani klepání u bytu, proto se rozhodli použít náhradní klíče pro vstoupení dovnitř. Seniorku strážníci našli v pokoji sedět na zemi vedle postele, nemohla se sama zvednout, byla v pořádku. Hlídka městské policie jí ihned pomohla vstát a usadila ji na postel.

Kradl, aby mohl svým dětem koupit dárek

Kříženec čeká na svého pána v plzeňském útulku: V ulici K Valše byl v pondělí v podvečer nalezen volně pobíhající asi dvouletý černohnědý kříženec. V místě, kde se pes toulal, ani v jeho okolí, se nikdo podle oznamovatele nepohyboval. Strážníci ze skupiny odchytů psa, u něhož se nenašel identifikační čip, naložili do služebního vozidla a odvezli ho do útulku, kde teď čeká na svého majitele.

Služebnu strážníků opustil v doprovodu policistů: Neobvyklý případ řešili ve čtvrtek odpoledne strážníci v centru města. Na služebnu městské policie v Perlové ulici přišel 35letý Plzeňan, kterého sousedé v domě, kde teď pobývá, upozornili na to, že je asi v pátrání. Strážník vykonávající službu nechal tuto informaci ověřit operačním strážníkem a potvrdilo se, že na muže byl vydán příkaz k zatčení. Z budovy služebny odešel muž už v doprovodu státních policistů, kteří pro něj přijeli a převzali si ho k dalším úkonům.

Plzeňskénovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí MP Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:arch.mpplzen)