Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Školky v plzeňském centrálním obvodu zvou rodiče k návštěvě

Školky v plzeňském centrálním obvodu zvou rodiče k návštěvě

Sběr žádostí o přijetí dítěte do mateřské školy na území třetího plzeňského obvodu se uskuteční až na konci března, dny otevřených dveří na jednotlivých mateřinkách se ale konají už nyní.

V mateřské školce
3.únor 2016 - 12:00

Rodiče si tak mohou mateřské školy osobně prohlédnout, aby se seznámili s personálem i prostředím. Žádosti si mohou rodiče stáhnout od 14. března na stránkách www.mszapis.plzen.eu, kde najdou také podrobný návod k vyplnění.

„Rodiče budou mít možnost vyplnit přihlášku také přímo na našem úřadě, kde rodičům ochotně pomohou naši zaměstnanci,“ informovala místostarostka MO Plzeň 3 Ing. Jaroslava Maříková.

Sběr žádostí, tedy zápisy do mateřských škol, budou probíhat ve všech mateřinkách na území centrálního obvodu ve stejné dny – ve středu 30. a ve čtvrtek 31. března.


„Centrální obvod se stará celkem o 11 mateřských škol a 5 jejich odloučených pracovišť s celkovou kapacitou 1314 míst. Podle předběžných odhadů přijmou mateřinky do předškolní docházky více než čtyři stovky nových dětí,“ doplnil starosta obvodu Radislav Neubauer.

Už příští školní rok ale možná pro rodiče přinese změny v provozu mateřinek. „Na magistrátu v současné době probíhají jednání o možnosti prodloužit provozní dobu mateřských škol, a to každý den do 16.30 hodin. „Vedení centrálního obvodu tuto změnu podporuje,” uvedla místostarostka Maříková. Konečné rozhodnutí by mělo přijít v první polovině roku.

Plzenskenovinky.cz informoval Mgr. Miroslav Knotek za Úřad městského obvodu Plzeň 3.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:p3)