Svátek má: Bartoloměj

Regiony

Velikost textu:

Škodaland s koupacím jezírkem osvěžuje Plzeňany už sedm let

Škodaland s koupacím jezírkem osvěžuje Plzeňany už sedm let

Sedm let uběhlo od otevření multifunkčního areálu Škodaland na břehu přehrady České údolí. Za tu dobu si do areálu našly cestu tisíce lidí a vedení třetího plzeňského obvodu jej neustále zvelebuje.

Škodaland s koupacím jezírkem
9. června 2018 - 07:00

Kromě již standardních věcí jako je restaurace, půjčovna sportovních potřeb a minigolfu, kamerového systému, wi-fi připojení, dětského a senior koutku a samozřejmě koupacího jezírka, přichází obvod s dalšími novinkami.

„Snažíme se vycházet vstříc občanům, chceme, aby se ve Škodalandu cítili dobře a zároveň bezpečně,“ říká starosta centrálního obvodu Radislav Neubauer. „Rozšířili jsme odpočinkovou plochu kolem jezírka a u in-line dráhy jsou pro sportovce připravené pancéřované schránky s klíčky pro úschovu osobních věcí“, dodává starosta Neubauer.


Městský obvod Plzeň 3 ale připravil i další vylepšení oblíbeného relaxačního místa.

„Kolem koupacího jezírka jsme nechali položit nový travnatý koberec a především umístili nové hygienické zázemí, kde sportovci najdou toalety, šatny a sprchy“, vypočítává Radoslav Škarda, I. místostarosta MO Plzeň 3. „Klíče budou k dispozici hned u parkoviště nebo u pokladny“, upřesňuje Radoslav Škarda.

Samozřejmostí je pravidelná výměna písku na beach volejbalovém hřišti a také rezervační systém sportovišť, který běží už pátým rokem. Návštěvníci mají online přehled, zda je v jimi zvolený termín určité hřiště volné nebo už obsazené. Přímý odkaz na rezervace, ale také kalendář akcí, fotogalerie a další zajímavosti, najdou zájemci na oficiálních stránkách areálu.

Plzenskenovinky.cz informoval Miroslav Knotek,mluvčí radnice třetího plzeňského obvodu.

(jv, Plzenskenovinky.cz, foto: ÚMO Plzeň 3)