Svátek má: Radek

Regiony

Velikost textu:

Skleněná výplň z okna zranila procházející ženu

Skleněná výplň z okna zranila procházející ženu

V pondělí před desátou  hodinou  dopoledne  vyslal  operační strážník  hlídku plzeňské městské policie  na  adresu  ulice  Klatovská. Podle  oznamovatelky  tady měla údajně spadnout na  procházejícího  chodce po  chodníku skleněná výplň z okna.

Ilustrační foto
24. dubna 2018 - 07:00

Po příjezdu  na místo se hlídka ihned věnovala poškozené ženě, aby  zjistila, k čemu  došlo.  Paní  se  viditelně  třásla, během  hovoru  a čekání na záchranáře  se jí  však přitížilo, začala upadat  do šoku  a ztrácela opakovaně vědomí. Strážníci  jí proto  neprodleně poskytli nezbytnou  první pomoc, přitom jí uložili  do  zotavovací polohy. ZZS si ženu převzala  poté do  své  péče  a  událost  šetří PČR.

I když je v Plzni podomní prodej zakázán, některé firmy  to opakovaně  zkouší. Jde zejména o prodejce nabízející levnější  energetické služby. Strážníci na Lochotíně dokonce přistihli v pátek  odpoledne stejné   prodejce  jedné  firmy hned  dvakrát.

Po jedné  hodině odpoledne byl a hlídka městské polcie  vyslána  do Tachovské  ulice, kde podomní prodjeci  obchízeli byty s nabídkou  levnějších  energetických služeb. Strážníkům se podařilo ještě  ve vchodu do domu zastihnout dvojici  mužů. Ti právě jedné obyvatelce nabízeli  službu  zlevněnění  energií.

Budova radnice v Boru u Tachova zaujme krásným vstupním portálem

Protiprávnosti  svého jednání si jak  jednadvacetiletý, tak  devatenáctiletý  mladík byli vědomi, již v minulosti  za toto přestupkové jednání  byli totiž již řešeni. Neopomněli  se přitom  všem také pochlubit , že  hodlají  v podomním  prodeji pokračovat a  jejich  případné pokuty  z úřadu  prý  za  ně zaplatí  zaměstnavatel. Stejného  jednání se  mladíci ještě  tentýž den dopustili v Kaznějovské  ulici. Hlídka  městské policie  na   místo byla  volána  obyvatelem  domu   po třetí  hodině  odpoledne.

Strážníci  v sobotu  v podvečer  pomáhali na  Lince  seniorů.  Na signál  tísňového hlásiče  vyjeli  do bytu  obyvatelky  domu  v Prostřední  ulici.

Po  vstupu do bytu našla  hlídka městské policie  dvaadevadesátiletou seniorku sedět  v křesle.  Strážníkům  si začala  stěžovat  na náhlé   zdravotní obtíže, které  jí trápí. Záchranář přivolaný na místo po prvotních úkonech rozhodl, že  bude paní převezena  do  zdravotnického  zařízení na Borech.

Namol opilý  muž  si  ustlal  před  obchodním  centrem  u nákupních  košíků.  Při  dechové  zkoušce  nadýchal  přes  dvě promile.

Nejvýznamnější přemyslovské hradiště západních Čech bylo předchůdcem Plzně


V sobotu  si  ho po  páté  hodině  odpoledne   v ulici  u Letiště  hlídka  městské policie, když tady prováděla  hlídkovou  činnost.  Cizinec  nebyl  vzhledem  ke  svému  stavu  podat  jakékoliv  vysvětlení.  Bez  cizí pomoci  nebyl  schopen  vstát.  Dechovou  zkouškou, které se  podrobil, mu byla  zjištěna hladina alkoholu  v dechu 2,34 promile. Protože  ve  svém stavu  ohrožoval  svůj  život  a zdraví,  naložili  ho strážníci  do služebního  vozu  a dopravili k vystřízlivění  do protialkoholní záchytné stanice.

Do stejného zařízení  převezli strážníci  městské policie  sedmačtyřicetiletého  muže  půodem  z Rumunska. V neděli  dopoledne  ho  hlídka sbírala v dost silně podnapilém stavu  v Tylově ulici na  chodníku.  Provedení dechové  zkoušky  nebyl  fyzicky schopen.


Strážníci  zachránili  člověka,  který  chtěl  ukončit  svůj  život.

 V neděli  brzy  ráno  poslal  operační strážník  hlídku  městské policie   do  Dobřanské  ulice, kde   měl být  podle přijatého  hovoru  na lince 156  oznamovatel   s mužem,  který  je nahý,  zmatený  a  má  zřejmé  psychické  problémy. Když na místo dorazila hlídka a vystoupila z vozidla, začal na ni  muž   stojící na  betonové zdi  ve výšce cca 8 metrů křičet, že pokud se k němu přiblíží, tak skočí dolů. Strážníci  obešli  areál  bývalého  fotbalového  hřiště  a vylezli na  betonový  násep, tak,  aby je muž neviděl snažili se k němu  dostat. Jakmile  ho oslovili, křičel, lehl  si na  záda a posunoval se  se  do užšího místa mezi okrajem betonového  náspu a plotem.

Hlídka  využila jeho chvilkové nepozornosti a za použití hmatů  a  chvatů  ho zalehla, aby zabránila jeho pádu.  Muž se  aktivně  bránil, kopal nohama, hlídka musela překonat  jeho odpor, a tak skončil  v poutech. K ošetření si  muže  převzala  přivolaná zdravotnická záchranná služba. Do  zdravotnického zařízení dotyčný  putoval  za  asistence strážníka v sanitním  voze. Celou  záležitost si převzali policisté ČR, kteří taktéž  na místo  dorazili.

Plzenskenovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí MP Plzeň.


(jv,plzenskenovinky.cz,foto:arch.mp)