Svátek má: Drahomíra

Regiony

Velikost textu:

Senioři se mohou těšit na další ročník Plzeňské senior akademie

Senioři se mohou těšit na další ročník Plzeňské senior akademie

Již na druhý ročník „ Plzeňské senior akademie“ se mohou těšit senioři a osoby zdravotně postižené s trvalým bydlištěm na MO Plzeň 4.

Plzeňská senior akademie
3. srpna 2017 - 07:00
 
„Vaše bezpečí naše priorita“. Víte jak se ubránit? Víte jak zabezpečit svůj majetek? Víte jak poskytnout první pomoc? Víte jak nenaletět podvodníkovi… Na všechny tyto otázky a na množství dalších Vám pomůže odpovědět „Plzeňská senior akademie“.

Tento bezpečnostně preventivní projekt zaměřený na vzdělávání široké veřejnosti z řad seniorů a osob ZTP pro občany Plzně připravila Městská policie Plzeň ve spolupráci s Městským obvodem Plzeň 4. Vzdělávací program je tvořen celkem deseti přednáškovými bloky (Seznámení s Městskou policií, Jak si nenechat ublížit, Nebezpečí prodejních akcí, Kriminalistika v praxi, Domácí násilí, Bezpečně v silniční dopravě, Zvládání mimořádných událostí, Bezpečně v kyberprostoru, Problematika odpadů na území Statutárního města Plzně a Základy první pomoci). Součástí projektu jsou i exkurze na Operačním středisku Městské policie Plzeň, Operačním středisku HZS Pk (112), Útulku pro zvířata v nouzi a Požární stanici Plzeň Košutka.

Projekt bude uskutečňován v průběhu třech měsíců a přednáškové bloky spolu s exkurzemi budou realizovány vždy jeden den v týdnu. Na závěr „Plzeňské senior akademie“ obdrží každý účastník absolventský list „Plzeňské senior akademie“, informační materiály, drobné propagační předměty a drobný předmět s bezpečnostní tématikou.


Tento projekt je pro seniory a osoby ZTP zcela bezplatný a podílí se na něm i BKB Plzeň, BESIP Pk, HZS Pk, ZZS Pk, DDD Plzeň, SDH Plzeň - Doubravka a ČOI inspektorát Plzeňského a Karlovarského kraje. Projekt byl v tomto roce finančně podpořen MV ČR prostřednictvím Odboru bezpečnosti a prevence kriminality MmP.

Zahájení programu pro občany Městského obvodu Plzeň 4 se uskuteční dne 7. 9. 2017 v 13:00 hodin v zastupitelském sále Městského obvodu Plzeň 4. Přihlášky jsou přijímány na informacích Úřadu městského obvodu Plzeň 4,

Plzenskenovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí Městské policie Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:mp)