Svátek má: Albert

Regiony

Velikost textu:

Rumun dělal "hluchého" a vybíral peníze na postižené

Rumun dělal "hluchého" a vybíral peníze na postižené

Soucit se pokusil vzbudit mezi občany a návštěvníky západočeské metropole mladý Rumun. Chodil centrem města s deskami v rukou, přičemž se snažil vyžebrat finanční prostředky na neslyšící a tělesně postižené lidi.

Zadržený Rumun
8. února 2018 - 07:00

Na podivnou praktiku výběrčího pohybujícího se v ulici Bedřicha Smetany, upozornil strážníky ze stanice Územně strážní služby šestatřicetiletý muž z Rokycanska, ke kterému muž rovněž přistoupil.  Na deskách, jež lidem předkládal, měl na papíru text „ Certifikát regionální pro neslyšící a tělesně postižené lidi a pro chudé děti chceme otevřít mezinárodní centrum. Děkujeme.“ Celou záležitost s mužem vyřešili strážníci pokutou.Stejná hlídka se následně vydala na kontrolu Centrálního autobusového nádraží, kde se jí podařilo zajistit muže, jehož měla v hledáčku státní policie. Muž jim nápadně připomínal osobu, po které PČR pátrá, proto se rozhodli zkontrolovat jeho identitu. Brzy vyšlo najevo, že se nemýlili, na jeho předání měli policisté právní zájem.  Muž měl nástup do výkonu trestu.  K dalším úkonům byl předán republikovým policistům.

Kostel sv.Mikuláše v Dobřanech skrývá fresky Františka Julia Luxe

Během dvou hodin služby zamířili strážníci s opilými lidmi, které sbírali v ulicích, k vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice.
Jako první se klientkou tohoto zařízení stala osmapadesátiletá Plzeňanka.  Hlídka si pro ni dojela na konečnou tramvaje č. 1  v Tachovské ulici, kde se povalovala po zemi. Silné alkoholové opojení jí nedovolilo udržet se jí samotné na vlastních nohách, stejně tak to nezvládala ani s pomocí strážníků.Druhým, kdo byl převezen k vystřízlivění, byl pětačtyřicetiletý muž, jehož strážníci dobře znají ze svých předchozích činností. Ustlal si na Mikulášském náměstí. Hlídka ho musela probudit.  Ve stavu, ve kterém byl nalezen, nezvládal chůzi po svých, navíc byl značně znečištěn vlastními výkaly.Plzeňskénovinky.cz o případech informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí městské policie Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mpplzen)