Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Radní podpořili sdílené využívání jízdních kol

Radní podpořili sdílené využívání jízdních kol

Radní města Plzně odsouhlasili poskytnutí částky ve výši 190 tisíc korun z Fondu životního prostředí města Plzně na projekt Kolemplzne.cz – bikesharing pro Plzeň.

Ilustrační foto
9.únor 2016 - 12:00

Poskytnuté prostředky budou jedním ze zdrojů, které nezisková iniciativa použije pro nákup 35 nových kol speciálně vybraných pro provoz ve městě a pro úhradu jejich pravidelného servisu a oprav. Finance mohou být využity i na vývoj a správu softwaru, jenž zajišťuje obsluhu systému sdíleného využívání jízdních kol, včetně on-line podpory uživatelům. Rada města podpořila projekt v plné výši, tj. 190 400 korun, poskytnutí prostředků musí ještě schválit zastupitelé.

„Plzeň a zejména její centrum je svou strukturou a velikostí pro městskou cyklodopravu vhodná, velkým přínosem je i šetrnost této dopravy vůči životnímu prostředí. Navíc mobilní technologie nabízející maximální flexibilitu a sdílené využívání statků jsou trendem 21. století. Komunita využívající tento druh dopravy se stále zvětšuje, městská cyklistika se stává trendem,“ uvedl Petr Náhlík, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

Plzeň podpoří projekty posilující vazby s partnerskými městy

Hlavním cílem projektu Kolemplzne.cz je změna způsobu dopravy po Plzni. Jde o sdílené využívání jízdních kol, která jsou v ulicích města k dispozici 24 hodin denně sedm dnů v týdnu. V roce 2015 bylo rozmístěno po Plzni 50 kol. V systému je registrováno 205 uživatelů a v loňském roce se na kolech ujelo celkem 5 853 kilometrů. Cílem pro rok 2016 je získat 800 registrovaných uživatelů.

Plzenskenovinky.cz informovala Mgr. Eva Barborková, tisková mluvčí Magistrátu města Plzně.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:arch)