Svátek má: Marián

Regiony

Velikost textu:

Radní města Plzně schválili nový dotační program

Radní města Plzně schválili nový dotační program

Nový dotační program má pomoci neziskovým sportovním organizacím, které se potýkají s nárůstem cen energií. Jmenuje se Energie pro sport na území města Plzně pro rok 2023.

Ilustrační foto
10. března 2023 - 07:00

„Smyslem nového dotačního programu je podpora sportovních neziskových organizací, které zajišťují aktivní využití volného času především dětí a mládeže,“ řekl radní města Plzně pro oblast podpory sportu, mládeže a tělovýchovy Tomáš Morávek. „Plánujeme, že v tomto programu rozdělíme čtyři miliony korun. Minimální částka, o niž lze žádat je 30 tisíc korun, maximální sto tisíc,“ informoval dále Tomáš Morávek.

Žadatelem může být pouze organizace, která svou sportovní činnost vyvíjí na území města Plzně a musí být vlastníkem nebo dlouholetým nájemcem nemovitosti s odběrem energií napsaným na vlastní jméno.Zároveň musí prokázat, že za energie nyní platí minimálně o 30 procent více než v roce 2021 nebo 2022. Nový dotační program bude vyhlášen už 15. března 2023. Žádosti bude možné podávat elektronicky prostřednictvím aplikace dotace.plzen.eu od 17. do 28. dubna 2023.

Plzenskenovinky.cz informovala Mgr. Hana Josefová za tiskové oddělení Magistrátu města Plzně.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:arch)Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
59%