Svátek má: Luboš

Regiony

Velikost textu:

Rada Plzeňského kraje rozhodla o přidělení dotací pro sportovce

Rada Plzeňského kraje rozhodla o přidělení dotací pro sportovce

Kraj podpoří sportovce na mistrovstvích ČR a Evropy, podpoří nová a zmodernizovaná sportoviště, zapojí se do Sportmanie a poskytne další miliony do sportu.

Ilustrační foto
21. března 2019 - 07:00

Plzeňský kraj rozdělí částku 560 227 korun mezi 13 sportovců, kteří budou kraj reprezentovat na mistrovstvích ČR a Evropy. Dotaci obdrží například Marie Horáčková na účast na MS v terčové lukostřelbě a ME v terénní lukostřelbě, Kateřina Razýmová a Miroslav Rypl na MS v klasickém lyžování v Seefeldu.

Celkem 15 milionů korun rozdělil kraj v dotačním programu Podpora vybudování a modernizace sportovišť v roce 2019. Rada schválila poskytnutí dotací celkem 16 žadatelům v objemu 1,3 milionu korun. Zastupitelům bylo postoupeno schválení dalších 48 subjektů v celkové částce 13,7 milionu korun. Díky krajské podpoře tak bude moci například TJ Holoubkov zrekonstruovat záchytné sítě na fotbalovém hřišti, Sokol Damnov opraví kabiny, TJ Sokol Mladotice zmodernizuje střídačky. Významnější investice musí nejprve schválit zastupitelé.


Dalších 15 milionů korun rozdělili členové rady v programu „Významné investice do sportovišť v Plzeňském kraji“. Podporu by mělo obdržet sedm významných projektů: víceúčelové hřiště a in-line dráha ve Štěnovickém Borku, rekonstrukce šatek a zázemí na zimním stadionu v Klatovech, rekonstrukce víceúčelového sportoviště v Klenčí pod Čerchovem, rekonstrukce podlahy ve Sportovní hale v Tachově, rekonstrukce tenisových kurtů na multifunkční sportoviště v Horní Bříze, vybudování nového sportovního víceúčelového hřiště TJ Slavoj Dvorec nebo vybudování víceúčelového hřiště s umělým povrchem v Rokycanech. Přidělení dotací budou ještě schvalovat zastupitelé.

Částku jeden milion korun v roce 2019 daruje kraj městu Plzeň na pořádání projektu Sportmanie 2019. Akce se v předchozích letech setkala s velkým ohlasem veřejnosti, letošní termín Sportmanie je 17. až 25. srpna. Roadshow po městech v kraji, která Sportmanii předchází, je naplánována v průběhu měsíce června.

Plzenskenovinky.cz informovala Mgr. Alena Marešová, tisková mluvčí pro Krajský úřad Plzeňského kraje.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:arch.kú)