Svátek má: Helena

Regiony

Velikost textu:

Psí den 2018 ve znamení rekordní účasti i vydatného deště

Psí den 2018 ve znamení rekordní účasti i vydatného deště

Již osmý ročník akce plzeňského centrálního obvodu "Psí den", která se letos konala9.června, opět v Borském parku, navštívily stovky, možná tisíce lidí. Ještě před koncem je však vyhnal vydatný déšť.

Psí den
18. června 2018 - 07:00

Odpoledne zahájil starosta Radislav Neubauer s místostarostou Davidem Procházkou. Oba uvítali návštěvníky překvapeni nad jejich hojnou účastí.

Rozlehlá hlavní parková plocha patřila především těm čtyřnohým návštěvníkům - mohli si vyzkoušet mnoho sportů, od těch silových jako jsou skoky a tahání zátěže (tzn. bull sporty), přes disciplíny zaměřené na běh (např. flyball, coursing, trackmill, treadmill), až po tradiční agility nebo jejich odnož hoopers. Zastoupení měl také sice mladý, ale velice oblíbený sport - puller. Právě v něm se mohli zájemci pokusit nominovat do prvního mistrovství světa.

Kdo nechtěl s pejskem sportovat, mohl mu zaměstnat hlavu ve stáncích s psími hlavolamy i nejrůznějšími hračkami, nechat ho prohlédnout veterinářem nebo si nechat poradit o fyzioterapeuta. Další možností pak bylo nakupování - vystavovatelé a prodejci nabídli návštěvníkům z různých druhů krmiv, doplňků, obojků, hraček, pelechů a spoustu dalšího. Během odpoledne pak na hlavním pódiu vystoupili odborníci na slovo vzaté a promluvili například o psí duši a chování, o způsobu stravování a druzích krmiv, došlo ale třeba i na ukázku psovodů Městské policie Plzeň.  

ROP Jihozápad připravuje ukončení školního roku v plzeňské ZOO

Bohužel zhruba ve dvou třetinách odpoledne se sluníčko schovalo za mraky a silná průtrž mračen překazila další program. Nekonala se tak soutěž o Nej psa, kterou osobně přijel podpořit Zdeněk Srstka. Zrušené bylo také druhé kolo závodů agility, několik plánovaných rozhovorů a ukázek. Organizátoři pak na místě také řešili tombolu, na kterou se mnoho návštěvníků velice těšilo. Ta nakonec byla losována z lístků těch odvážlivců, kteří na akci zůstali i přes opravdu nepříznivé počasí. Pořadatelé doufají, že příští rok už Psímu dni zase bude jen svítit sluníčko.

Plzenskenovinky.cz informoval Miroslav Knotek,mluvčí radnice třetího plzeňského obvodu.

(jv, Plzenskenovinky.cz, foto: ÚMO Plzeň 3)